Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez bevett szokás a magán...

Ez bevett szokás a magán nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés
Teherbeesés elött is hozzá jártam most terhes vagyok,kerek perec mondta mennyit kér a szülésnél,annak ellenére hogy én ezt nem kérdeztem :O.Kicsit elképedtem,de lehet csak én reagálom ezt túl,ezért vagyok kiváncsi másnál, hogy volt az anyagi rész megbeszélése?
2018. febr. 9. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Az én dokimmal nem került szóba. Én biztosan nem tudnék megbizni egy ilyen pénzéhes emberben, mint az orvosod. Az egy dolog, hogy ha megkérdezed azt mondja hogy X összeget szoktam kapni..de hogy előre közli az sokat elmond arról, hogy milyen ember.. De vannak ilyen dokik, olyan is aki előre aláiratja, hogy csak akkor vállalja a terhesgondozást, ha nála szülsz aminek megadja a tarifáját is, persze számlát is ad.. Hát remélem nem csalódsz majd benne.
2018. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem feltétlen vágják így az ember szemébe...nekem ez így kicsit unszimpatikus, mert akkor ennyi erővel Te is aláírathatnál vele egy olyan papírt, hogy oké, felfogadod őt szülészednek, de akkor garantáltan legyen ott a szülésednél, vagy fizesse vissza a kért összeget. Biztos, hogy nem írná alá. És sok szülész megteszi, hogy elkéri a zsíros lóvét, aztán meg sem jelenik a szülésnél.


Amúgy mennyit kér egy szülésért? Ezek után kíváncsi lennék rá.

2018. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Én, amikor felfogadtam a dokim, akkor közölte, hogy mennyi a szülés nála és mennyi az általános nőgyógyászati kezelés/terhesgondozás. De én amúgy is rákérdeztem volna. Viszont megérte, elérhető volt, mindig tájékoztatott hogy hova és mikor kell menni, a szülésemnél is figyelt rám.
2018. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem kerult szoba aztan elso NST-n én kérdeztem rá,azt mondta amennyit jónak látunk szülés után.
2018. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem értem, hogy mi a baj. Ahogy írod magán nőgyógyász, feltételezem, hogy minden nála tett látogatásodnak van ára, így a terhesgondozásoknak is lesz, valamint a szülésnek is. Mi a válaszolók nem tudhatjuk, hogy milyen ember és orvos, de gondolom, ha eddig is hozzá jártál, akkor csak nem lehet olyan rossz és valószínűleg bízol is benne. Ahol fizetni kell azért, hogy megvizsgáljanak, mindig kell fizetni a szülésnél is, azt hinném, hogy ez egyértelmű, talán az orvosod is ezt gondolta és az is benne van, hogy azért szólt, hogyha esetleg túl soknak tartod, vagy nem fér neked ez bele, akkor legyen időtök ezt megbeszélni. Olyan pedig ilyen helyeken nem nagyon szokott történni, hogy elkérik a pénzt, aztán meg sem jelennek, mivel utólag kell fizetni, a 6 hetes kontroll alkalmával. Ha pedig nem jelenik meg, akkor nem fizetsz.
2018. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Mivel 25 éve játram a dokimhoz, elég jó volt a kapcsolat. Amikor terhes lettem, elmentem hozzá, és megkérdeztem tőle, becsülettel végigcsinálja velem, számíthatok rá BÁRMIKOR. Soha nem volt téma a pénz.

Problémamentes terhesség és szülés után az alkalmi 10ezer ft tízszeresét adtam szülés után (kérve, hogy ne dolgozzon meg érte, hagyjon békén. Tényleg csak akkor jött amikor kellett) Így kb 200 ezerben volt. MEgszültük, kifizettük, hazavittük..., de, ezért a pénzért a karácsonyi vacsora mellől is feláll értelemszerűen.

2018. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
doki függő. van aki előre megmondja van aki azt mondja adj amennyit tudsz. az egyémnek külön tarifatáblázata volt a szülésre. Én nem bántam, kerek perec ott volt minden, lehetett vele számolni és nem azzal kellett végig agyalnom az egész terhességem hogy most akkor milyen esetekben mennyit adjak majd.
2018. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén szólva, én nem értem miért tarják ennyire "pénzéhes" meg "aljas" dolognak, ha egy orvos el meri mondani, hogy mennyiért vállalja a szülést.

Ez egy plusz szolgáltatás. A TB nem azt finanszírozza, hogy neked az általad kijelölt orvos haptákban áll min. 4 hétig, majd berohan, mikor szülsz, függetlenül attól, hogy éppen dolgozik-e aznap, ügyelt-e előtte vagy másnap, szabadságon van-e vagy épp lenne jobb dolga is.

Az, hogy te fizeted a TB-t, abban az van benne, hogy te bemész a területileg illetékes kórházba szülni és ott az éppen ügyeletes orvos és szülésznő ellát.

Teljesen jogos, hogy egy plusz szolgáltatásért valaki pénzt szeretne kapni, gondolom te sem végzel ingyen túlórát.

A fodrász se mondja azt, hogy "majd a hajvágás végén tetszik adni, amennyit gondol"...

Szerintem pont, hogy sokkal normálisabb dolog lenne, ha ebben meg lehetne egyezni az orvossal (meg a feltételekben is, pl. ha nem jön be, akkor nem kell fizetni ugye..), minthogy utána kell gondolkodni, hogy akkor menyit is "illik" adni.

Szerintem ez nem pénzéhesség, ez korrektség. Ha soknak találod az összeget, még mindig elmehetsz mást keresni, aki kevesebbért is vállalja.

2018. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha maganorvoshoz mesz aki a muszakjan kivul maganrendeloben szolgaltat akar este is, sajat koltsegen rendelot tart fent, tovabba akkor is bemegy hozzad mikor szulsz ha nem ugyeletes, ugy igen, ezt ki kell fizetni....nyulvan mas amikor egy ugyeletes doki maszekol a korhazi gepeken fusiba es az se biztos hogy jelen lesz a nagy napon, vagy netan beesik hozza valaki ugyeletre es penzt ker a szulesert pedig kutya kotelessege ellatni mivel azert kapja az orvosi fizetest.


Esettol fuggoen normalis lehet ha elore tarifat szab

2018. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fixet még így se tudott mondani (arra értem hogy tényleg nála szülök)....Ha szabin lesz bem fog miattam bejönni ezt tőle tudom
2018. febr. 9. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!