Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magán nőgyógyásznál, ha...

Magán nőgyógyásznál, ha valószínűleg kisbabát várok, mennyivel kell többet fizetni a vizsgálatokért?

Figyelt kérdés
Eddig magán dokihoz jártam. Inkább menjek a klinikára? (Szeged)

2017. jún. 3. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Árlista nincs?

Az én nőgyógyom olcsóbban számolta a terhesgondozási alkalmakat, mint mondjuk egy rákszűrést, de mivel havonta volt vizit, összességében nem két fillér.

2017. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Magánban ahova én járok 16 000/vizsgálat, 8000/ ctg, 150 000/ szülés.

Namármost. Vizsgálat nagyjából minden hónapban kell, ctg utolsó 4 hétben hetente, ha túlhordod 2 naponta. Szülés...ugye a 150 000 az csak az orvos tarifája...ehhez még add hozzá a kórház tarifáját...kb 300 000 + a fájdalomcsillapítás + szülésznőt ha fogadsz.

Mindehhez még számold hozzá a vérvételeket, vizeletvizsgálatokat. Na...magánban kb ennyi Budapesten.

2017. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én nőgyógyágyszom az mindig mindenért ugyanannyit kér. Akkor is, ha kb. semmit sem csinál, meg akkor is, ha rákszűrés ultrahang meg minden van egy alkalom alatt. Egyszer kért 3 ezer forinttal kevesebbet, mert akkor annyira semmit sem csinált, hogy csak beszélt, meg se vizsgált... Szóval egy-egy vizit terhesen is ugyanannyi, mint nem terhesen, mindegy mit tartalmaz.
2017. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécsett jártam magánba, itt a rákszűrés 15e, a terhesgondozási alkalmak pedig 10e ft volt.
2017. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős szült magándokinál, ők a végére másfél milla körül jöttek ki.

Viszonyításképp, a dokinál az alap vizsgálat 15 körül van, ha - a fentebb írt módon - semmit nem csinál csak beszél, akkor 10-12.

A konkrét összegeket a speciális dolgoknál (ultrahang, szülés) nem tudom, csak a végösszeget, amit fent írtam.

2017. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs konkrét árlista. Én nem találtam legalábbis.
2017. jún. 3. 14:53
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Manapság 10-15 egy alkalom. Ha ennél kevesebb akkor csoda történt. Ha több, az túlzás.


Legalábbis nagyvárosokban én nem hallottam ennél még kevesebbet.


Nem tudom Szegeden hogy van, én azért nem mentem itt ahol lakok a kórházba, mert apuka nem jöhet be, anyuka se láthatja a monitort, futószalag, alig szánnak időt az emberre, annyit nem kérdez meg senki hogy vagy, ha szar napjuk van az orvos is, asszisztens is megjegyzéseket tesz, piszkál stb. Persze van 1-2 jó orvos is, de nálunk nem lehet tudni mikor melyik van és van jó pár görény is. Nekem megér alkalmanként 12 ezret, hogy az orvos amellett, hogy minden kérdésre és vizsgálatra normális időt szán, a férjem is bejöhet és láthatja és emelett épp csak a seggünket nem nyalja ki a modora. Lehet én vagyok ilyen speciális eset, de nem szeretek olyan helyre menni, ahol hangulat-függő hogy kezelnek, akkor se, ha ingyen van.

2017. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ultrahangért is külön kell fizetni, de helyben csinálja, a rendelésén. 5000 Ft-ba kerül, kb. 10-20 mp az egész, de legalább havonta ránéz valaki a babára. 13000 Ft a vizitdíj. Nekem is havonta kellett mennem, kivéve az elején, amikor 3-szor voltam 8 hét alatt, meg a végén, amikor 2 hetente kell.
2017. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Szeged...Én ugyanannyit fizetek minden egyes alkalommal, akár uh, akár kenetvétel...stb. 9000.-ft egy alkalom.
2017. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint mindehol orvosa válogatja a díjakat. Csak azért kérdeztem, mert itt egyszer 8.000, aztán 5000 ft.-ot kellett fizetnem, mindig volt uh is. Az a biztos, ha rákérdezek? Gondolom csak megmondja, nem?
2017. jún. 4. 06:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!