Őssejt tárolás?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Második gyermekemet várom és az elsőnél nem is gondoltunk erre a lehetőségre, de most nagyon foglalkoztat a dolog. Aki igénybe vette valamelyik cégét elmondaná, hogy miért? Annyi mindent írnak az oldalaikon és teljsen elveszek bennük, mivel pl a krio fő oldalon 20 év tárolást ír, de a kalkulátorban már csak 1 évvel számol és évente 30e + ír :S Többeket is néztem, de így nem tudok nagyon dönteni, hogy honnan lenne érdemes egyáltalán elindulni... AKinek van tapasztalata ebben megosztaná, hogy miért tároltatta és hol? Elégedett? Mi volt a legmeggyőzőbb dolog ebben, ami miatt kifizetett 3-4-500 e-t? Köszönöm előre is :)
2018. febr. 10. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Mi levetettük a kisfiamnál és a mostani babánál is le fogjuk (18+6 vagyok).

Nagyon gyermekcipőben jár még ez a terület, amit tudok, hogy szép eredményeket értek/érnek el az 1. típusú cukorbetegség, vmint a vérképző szervek betegségei terén, de még sok a tesztfázisú vizsgálat. Mi úgy vagyunk vele, hogy ez egy olyan dolog, amit csak egyszer, ott a szülésnél lehet megtenni, később nincs rá mód, így megbeszéltük, higy mivel anyagilag belefér, inkább levetetjük, mert ha nem használ, akkor sajnos így jártunk, de ha igen, akkor viszont életet menthet. Annyi mindenre megy el fölöslegesen a pénz, ennél a témánál pedig - mivel nem látunk a jövőbe, hasonlóan, mint amikor biztosítást kötünk vmire - nem kockáztatunk.

Ez tényleg egyéni mérlegelés kérdése, sokan “biztos forrásból” tudják, hogy nem érdemes (ami egyáltalán nem biztos), de ez egy ilyen önnyugtatás, azért, mert nem vállalták be: sokszor persze a komoly anyagi vetülete miatt. Nem bántani akarom őket, de ahelyett, hogy azt mondanák “mi nem csináltuk, mert nem volt rá fedezetünk”, inkább meggyőzik magukat, és ami rosszabb, megpróbálnak másokat is, hogy felesleges, holott ezt biztosan egyelőre nem tudni.

Azt, hogy hol tároltatjuk, nem írom le, mert más kontinensen élek, így nem lenne hasznos, de 25 évre fizettük ki előre és a vér+szövet csomagot kértük, nem csak a vért.

2018. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen, én is néztem h nem éri meg csak a vert levetetni. És h mar a leukémiára is jó... illetve bizonyos esetekre. Igazából meg olyat is olvastam, h a tesonak is segíthet bizonyos betegségekben a teso őssejtje. Ez valóban igaz?
2018. febr. 11. 10:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor segíthet, ha kompatibilisek egymással, mint a csontvelőnél, legalábbis én így tudom.
2018. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy olvastam h az elfogadási arany sokkal jobb. Tehát ha gond van meg családon belül is nehezebb donort találni, de a teso ossejtjeinek elfogadási aranya sokkal magasabb.
2018. febr. 12. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!