Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit gondoltok? Merje...

Ti mit gondoltok? Merje valalni a terhesseget igy is? Elore is koszonom a valaszokat

Figyelt kérdés

Sajnos a nagynenem meghalt ket honapja, hirtelen hunyt el, szivinfarktus. Az unokahugom(24 eves) nagyon rosszul viselte es nem igazan volt mellete senki aki segitsen ezt feldolgozni neki. A ferje is magara hagyta a gyaszban mert o is majdnem egy eve elveszitette az edesanyjat es meg tul friss a seb es nem tudja kezelni a helyzetet. Ezt mondta az unokatestverem es a munkaja miatt rengeteget utazik.

Sajnos a lany elkezdett inni, mondvan hogy igy tud elaludni az utobbi ket honapba. Egy ket palack bor naponta, eroset nem iszik. ket napja hivott fel sirva hogy pozitivat tesztelt. Ma voltunk dokinal, 5 hetes terhes, a dokinak elmondtuk, az alkohol reszet is a dolognak es o azt mondta, hogy nagyon kicsi az eselye hogy karosodott volna a baba. De innentol termeszetesen egy kortyot se igyon. Be tudja tartani, hiszen nem egy zulott szemely csak egyszeruen egy melypontra kerult most az elete. Szerintem a baba erot adhat neki hogy talpra alljon es ujra tudjon mosolyogni. Az unokahugom viszont borzasztoan fel, hogy kart okozott a babanak es nem akarna egy esetleges beteg gyereket a vilagra hozzni.

Egy het mulva elmegy egy masik dokihoz is masodvelemenyert, de szerintettek tenyleg van ra esely hogy egszseges babaja szulesen?



2018. febr. 15. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Lehet egészséges. A 6. hétig nincs közös vérkeringése a babának és az anyának. Ilyenkor a mindent vagy semmit elv él: ha ártott, akkor elmegy a terhesség. Ha erős és fejlődik, akkor nem lesz gond.
2018. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Az első 6 hétben, ha akart volna se tudott volna ártani a babának, mert még nincsenek összeköttetésben. Nem lesz baj! 😊 Viszont ha az édesanyja elvesztése után a gyermekét is megöli, teljesen tönkre fog menni lelkileg.
2018. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Az első hetekben csak a radioaktív sugárzás okozhat bajt. Segíts neki, anyukája is azt szeretné, hogy ő talpra álljon és boldogan élje az életét - sajnos nélküle, de biztos nem kívánná, hogy miatta alkohollal, vagy bármi mással tönkretegye az életét.
2018. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz semmi baja a babának ettől!
2018. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Ettől még simán lehet egészséges gyereke,de azért e mellett az ivászatos dolog mellett én nem mennék el.Tulajdonképpen ha most nem tesztel pozitívat akkor masszív alkoholista lesz? A halál sajnos egy természetes része az életünknek,persze hogy megviselte,de inkább valami enyhe altatót szedjen legközelebb.
2018. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
"valami enyhe altató" - az nagyobbat ártott volna, hülye tanács nem kell. És ez most véletlenül összejött- nem kell masszív alkoholistát vizionálni
2018. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az epito jellegu valaszokat. Mar fel eve probalkoztak de eddig nem jott ossze a baba csak most, ez a gyermek nem azert fog megszuletni, hogy feldobjak az eletuket 5os valaszolo.
2018. febr. 15. 12:51
 8/10 A kérdező kommentje:

Most egy jo pszihologust keresunk(Budapesten) aki tudjon neki segiteni a gyasz feldolgozasaban, sot en azt tanacsoltam neki, hogy lehet a ferjevel kozosen is elmehetnenek.

A babat nagyon akarjak, szerintem az en esetem miatt is fel, hogy baj lehet a babaval. Missed ab-om volt ev elejen ezert sem tudtam ugy torodni vele mint ahogy szeretem volna mert en sem voltam tul jol. Beszeltem vele, hogy nyugodjon meg mert azert mert en elvetteltem az nem torvenyszeru hogy vele is ez fog torteni, akkor sem ha ennyit ivott az utobbi idoben. En megertem szegenyt hogy retteg, ki nem felne ha az o helyeben lenne?

2018. febr. 15. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Január közepén derült ki, hogy babát várok, nem tervezett baba.

A karácsonyt végig ünnepeltük, a szilvesztert szintén a férjemmel.

Nem részegségig ittam le magam, de azért koccintottunk ebédhez egy kis borral, vacsorához, az ünnepek alatt pezsgőztünk.


Amikor kiderült, összeomlottam. Nagyon féltem, mennyit ártottam neki. A dokim nyugtatott meg, hogy 6 hétig nem mehet át semmi hozzá, én pedig rögtön nem várt napján teszteltem, mert furán éreztem magam.


6 hetesen gyönyörű szívhang volt már :)

2018. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso valaszolo, orulok hogy jol van a babatok, remelem a mi csaladunkat is megorvendezteti egy szep esemely ennyi keseruseg utan. Mi bizakodunk es az unokahugom is erre biztatom. Probalom megertettni vele hogy a folosleges plusz stressz mostamar tobbet arthat mint az eddigi ivaszat.
2018. febr. 15. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!