Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panikbetegen terhesen?

Panikbetegen terhesen?

Figyelt kérdés
28 eves 2 gyermekes anyuka vagykk most a 3.babat varom 9hetes vagyok. A 2.gyerkoc utan panikbetegseggel kezelnek. Mar lecsokkentettem a gyogyszereket antidepresszanst teljesen abba hagytam marcsak a 0.25 frontin felet szedem reggel. Annyian mondjak h karos. A dokimat a terhesseg megallapitasa utan rogton felkerestem es megbeszeltuk mi legyen. Szedhetem a gyogyszereket de dozist nem emelhetek! Nemis akarok. Adnatok tanacsot! Koszonom

#Panikbetegen #terhessn
2018. febr. 16. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Hagyd abba a gyógyszer szedését és menj terápiába, ahol ki lehet deríteni az okokat. Bocs de nem értem, hogy ha ennyire labilis vagy és gyakorlatilag gyógyszerfüggő akkor miért kellett még egy 3. gyerek is. Előbb magadat kellett volna rendbe hoznod...


Én is pánikbeteg anyuka gyereke voltam és senkinek nem kívánom így felnőni.

2018. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Úgy bírom az ilyen ítélkezést.

Nem minden pánikbeteg egyforma.Én is az vagyok,és remélem szép gyerekkort tudok biztosítani a gyerekeimnek.Most úgy érzem így van,megkapnak mindent,utazunk,világot látunk,élményeket szerzünk,suli,ovi,férjemmel dolgozunk...mondjuk én gyógyszert nem szedek elkerülvén a "zombiságot". Azt hogy nekem milyen belső küzdelmeim vannak arról nekik nem kell tudni.Minden második ember mentális beteg egyébként.



Kérdező: Mi a kérdés? :)

2018. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elso hozzaszolo! Honnan tudod te hogy en gyogyszerfuggo vagyok? Nem vagyok az! Amugy meg labilis sem vagyok ezt is te biztos tudod kulso szemmel ugye? A masik en egy kerdest tettem fel mire te itelkezni kezdtel! Inkabb ne irtal volna ide semmit!
2018. febr. 17. 07:56
 4/8 A kérdező kommentje:

2.valasziro!

Koszonom hogy valaszoltal! Igazabol a kerdesem az hogy terhesen lehet e az enyhe frontint szedni. Napi 1x a 0.25 felet veszem be! Ezenkivul mast nem szedek!

Amugy az en gyerekeimnek is megvan mindene 100%-os anyuka vagyok odafigyelek rajuk minden percet veluk toltok. Mindenuk megvan. Ők az en problemambol nem erzekelnek semmit!

2018. febr. 17. 07:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a frontint napi szinten nem ajánlják,de Czeizel is azt is mondta,hogy nem okoz magzatkárosodást.Egy genetikust azért érdemes megkérdezni.
2018. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nekem ugyan nincs még gyerekem, de én is küzdöttem a pánikbetegséggel. Én azt tanácsolom, hogy ne pszichiáterhez járj, mert az nem oldja meg a problémát, hanem csak a gyógyszereket írja fel észnélkül. Első sorban a kineziológust ajánlom, aki tényleg foglalkozik a probléma gyökerével. A frontint pedig káros, ez így van. Csak akkor vegyél be egy fél frontint, ha jön a roham és NE minden reggel! Csináld ezt egy ideig, aztán váltsd ki a frontint vagy Sedatif Pc-re vagy Valeriana Relaxra esetleg Bach virág cseppekre, mivel a 0,25nek a fele olyan gyenge, hogy ezt bármelyik növényi nyugtatóval ki tudod váltani, ugyan az lesz a hatás, csak mégsem káros. Igyál sokszor citromfű teát, akár minden reggel és este. Kezdj el jógázni (kismama jóga is van) és olvass pozitív könyveket (tudok ajánlani, ha ez érdekel), ha jön a roham, akkor ne egyből a gyógyszer után kapkodj, hanem próbáld meg elnyomni a dolgot, például kezdj el rajzolni valamit, vagy színezni, videót nézni (például pont a pánikbetegségről), olvasni, guggolást csinálni, beszélgetni valakivel, főzz, hallgass nosztalgikus zenét. A lényeg az, hogy tereld el a figyelmed és menni fog. Ha megtanulod a jóga légzést akkor gyorsabban meg tudsz nyugodni. Szedj vitaminokat (magnezium, b vitamin), és az illatok is nagyon nyugtató hatásúak, vegyél illóolajokat, amiket gyertya vagy radiátor felett tudsz párologtatni, vagy füstölőt (levendula, citeomfű, szantálfa, tömjén, jázmin).

A legfontosabb, hogy Te is akarj meggyógyulni és ne törődj bele az állapotodba, hanem tegyél ellene keményen (ne gyógyszerekkel),ugyanakkor fogadd el, hogy neked jelenleg ilyen állapotod van, de ne törődj bele semmiképp! A pánikbetegség gyógyítható. Csak neked is tenned kell érte. Az ember mentálisan gyógyítja meg saját magát.

Mielőbbi gyógyulást kívánok és kitartást neked!

Írhatsz nyugodtan privátot is,ha kérdésed lenne.

2018. febr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Igyexek lekuzdeni mert mar neurologusnal is jartam tenyleg mindent megprobalok. Voltam mar termeszetgyogyasznal is o azt mondta nem panikbetegseg hanem szorongas ami nekem van. Leginkabb allando bizonytalansagerzesem van ami nagyon rossz. Ezert is szedek gyogyszert! De megprobalkm ezt a sedatif pct mert a tesom durvan panikos es neki az eleg :) hatha nekem is jo lesz
2018. febr. 17. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Utolsó vagyok. Mindenképp próbáld ki a Sedatif PCt, ha szeretsz teázni a citromfű teát nagyon ajánlom, el lazít, vagy a levendulát :) Remélem jobban leszel
2018. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!