Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen lehet tetoval...

4 hetes terhesen lehet tetovaltatni? Nyílván nem mindenáron 😊

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 hete elkezdtünk egy tetoválást az alkaromon, viszont nem sikerült befejezni. Nem tudom hogy kora terhesen okozhat problèmat?
2018. febr. 16. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de szerintem most inkabb ne. Az a tuti
2018. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tetoválásnál a probléma az lehet, hogy gyakorlatilag egy nyílt seb amiből bekerülhet bármi a véráramba. Maga a festék nem árt egyébként. DE. Onnantól hogy megcsináltatod amíg be nem begyógyul még bőven van esély bármilyen fertőzést összeszedni ami a véren keresztül bizony eléri a kicsit is.

Ha engem kérdezel én várnék ezzel legalább a megszületéséig de a te dolgod hogy kockáztatsz-e vagy sem, felnőtt ember vagy.

2018. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Én szépség szalonban dolgozok ahol szoktam látni nagyhasú kismamákat akik jönnek sminktetováltatni. Nem hiszem hogy baja lenne hisz nem kerül a véráramba a tinta csak a bőröd alá kerül. Csak a higéniára figyeljetek oda legyen minden maximálisan steril.
2018. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Én inkább várnék vele, de beszéld meg a tetoválóddal és egy nőgyógyásszal.


Az szomorú ha valaki bevállalja h terhes nőt sminktetovál. Az első kérdése a kozmetikusnak az volt felém h szoptatok e még. (Időpontot kértem, és tudta h van egy babánk)

2018. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne kerülhetne be a véráramba. A bőr alatr rengeteg kis ér fut. Normális helyen kizáró ok a terhesség és a szoptatás.
2018. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tetováltatnék. Terhesen megváltozik az egész szervezet működése, lehet, hogy a hormonok miatt rosszul reagálna a bőröd a tintára, és a fertőzés se elhanyagolható szempont, mivel "immungyengített" állapotban vagy, a saját, és a babád szervezetét is táplálod, így nem olyan strapabíró a szervezet, hacsak nem szedsz vitaminokat. Száz szónak is egy a vége, én nem vállalnám az ezzel járó kockázatokat. Boldog babavárást! :)
2018. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a vitaminok sem védenek meg. Terhesen sokkal fogékonyabb az ember a fertőzésre.
2018. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!