Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST-n mit néznek? Mért kell a...

NST-n mit néznek? Mért kell a gombot megnyomni ha érzem mozogni a babát? A doki a végén ránézett a papírra és annyit mondott hogy rendben van! És mikor nincs rendben? Vagy ennek mi az értelme? Semmi papírt nem kaptam róla.

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért kell megnyomni, mert általában ha rúg vagy mozog vmi (általad talán még nem érezhető) fájástevékenység is társul hozzá. A gép ilyenkor tesz oda egy jelet. (nálam kis fekete nyíl volt). Az a jó, ha a rúgásokkal egyidőben méhtevékenység is van. A gép regisztrálja hogy milyen erősek ezek a fájástevékenységek, ha többször a középvonalon felül van már érlelődik a szülés időpontja...
2010. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyébként én megkaptam a papírt róla, alászignózta a doki, de az enyém lett. Hogyhogy neked nem adták oda? Más papírt se adtak?
2010. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

NST=Non Stress Test.

Azt nézik ezzel a vizsgálattal, hogy nyugalmi helyzetben mennyi a baba szívverése.

2010. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

EZT TALÁLTAM:

A méhlepény elégtelenségének kimutatására szolgáló vizsgálat. Lényege, hogy a magzat mozgását követően figyeljük a szívfrekvenciaváltozását. Élettani körülmények között a nagyobb mozdulatokat szívfrekvencianövekedés követi. Amennyiben ez a változás nem jelentkezik (ún.beszűkült oszcilláció) vagy lassulás következik be, szorosabb megfigyelés szükséges.


MEG MÉG EZT:

A CTG-vel a magzati szívműködést, és az esetleges méhösszehúzódásokat regisztráljuk. A betöltött 36. héttől hetente végzünk a szülészet-nőgyógyógyászat osztályon, vagy a magánrendelőben NST-t. A vizsgálat során egy az anyuka hasára helyezett "tappanccsal" a magzati szívműködést, másik "tappanccsal" a méhösszehúzódásokat figyeljük meg és regisztráljuk kb. 20 perces időtartamban.


CTG=Cardio Topograph, azaz a gép, amely a vizsgálatot végzi

NST=Non Stress Test, a vizsgálat neve


hA a doki azt mondja nincs gond, akkor nincs gond, ez egy jó dolog, figyelik a baba állapotát, örülj neki. :-)


Jó egészséget!

2010. jún. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem az összehúzódásokat jelzi elsősorban. Elvileg két görbe van. az egyik a magzati szívverés, ami normál esetben 150 körül van, a másik az esetleges méhtevékenység. Amikor mozog a baba akkor kell megnyomni a gombot, és ezt fekete nyilak jelzik, a görbék fölött.

Alapesetben az a jó ha a baba szívveréseinek száma emelkedik amikor mozog, vagy ha méhtevékenység (összehúzódás) észlelhető, mert akkor rendben van az oxigénellátás. Ha a szívhang tartósan, minden mozgásnál esik, tehát a normál 150/perc-ről (bár ez is eltérő lehet, lényeg hogy a normál állapotban mennyi általában) lefelé változik akkor gond van, mert romlik a magzat vér és oxigénellátottsága. Elvileg az NST-n a gép papírt kell megkapni amin a görbék vannak, a doki pedig tényleg csak ennyit mond hogy rendben vagy nincs rendben. Egyébként miért nem kérdeztél rá ott hogy mi a lényege?

2010. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] Innen mindent megtudsz :)))
2010. jún. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban az a lényege amit leírtak előttem. Viszont felhívnám rá a figyelmed, hogy mindig oldalt fekve csináltad, nrkrm volt rá példa, hogy háton fekve csinálták és nagyon leesett a baba szívhangja(30-40 volt) egyből szülőszobára küldtek(kórházban feküdtem) meg akarták indítani a szülést. Majd két órás megfigyelés után kiderült, hogy a baba ráfeküdt háton fekve vmilyen érre és azért esett le a szívhang, ez volt a 37. héten és 40. hétre született meg a fiam. Egészségesen.
2010. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!