Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jó ez így? Tényleg...

Szerintetek jó ez így? Tényleg maradhatok így itthon?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok. Minimális fehérjét találtak a vizeletben és határértékű vérnyomást mértek nálam, vizesedem is, de nem annyira vészesen. A védőnőm vérnyomás mérőt adott otthonra, hogy mérjem napi 3x a vérnyomást, ha pedig meghaladja a 140-et kórház. Eddig szerencsére nem volt magasabb és még a 140-et sem érte el.

2018. márc. 3. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen...

De figyelj magadra!!

2018. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

37 hetes vagyok.

31 hetesen mért a védőnő 139/82-t, azt mondta figyeljem itthon, maradt 135-140 között, így a nőgyógyászom 32 hetesen 5 napra befektetett a kórházba megfigyelésre és beállítani a vérnyomàs gyógyszert. 34 hetesen a gyógyszer ellenére ismét 140-150-re felment, ismét kórház 5 nap, gyógyszeremelés. Szerencsére fehérje nem volt egyik esetben sem, vizesedés is csak az elsőnél.

Jelenleg is napi 3x mérem a vérnyomást, csökkentő napi 4x1 szem 6 óránként, hetente ultrahang (méhlepény, köldökzsinós áramlás), vérvétel, vizelet. Ezen a héten is emelt a gyógyszer adagon, mikor mentem vizsgálatra, mert az esti értékek picit magasabbak, ami 132-135-öt jelent.

Tőlem mindig kérdezi szédülés, fejfájás, hányinger, szikra látás van-e, szerencsére nincs. Ezekre is figyelj.

2018. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azt mondjak maradhatsz, akkor szuper de tenyleg figyelj es vigyazz magadra! En az eg vilagon nem ereztem semmit, mondjuk azt higy rengeteg viz van rajtam az erezheto es latharo volt, de kozerzetem rendben volt, fejem se fajt semmi ilyesmi. A nehez mozgast leszamitva tok jol ereztem magam, a vernyomasomat mertem, magas volt, de terhesseg elott is, bar nem ennyire. A dokim pedig mondta hogy o nyugodtabb lenne ha bemennek vizsgalatokra korhazba. Aztan ott mar 170-es vernyomas, 3 keresztes vizelet (feherje), es vagy 20 kilo viz rajtam. Azna? este kivettek az ikreimet. Mert mondta a doki ha nem teszik, masnapra nem elek vagy vesere varok. Mindenre figyelj, kitartast es jo egeszseget mindkettotoknek! :)
2018. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!