Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mennyinek kell...

Nini24 kérdése:

Szerintetek mennyinek kell lennie a táppénzemnek, ha az előző évben átlag 148 000 Ft-os volt a bruttóm? Megvan a 2 évem előtte! Márc.1 óta vagyok táppénzen! A nettó összeg érdekelne!

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen!

25 hetes kismama


2010. jún. 10. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem bruttó 155.000 Ft mellett (2009.évi átlag) volt idén a táppénzem nettó 72.000 - 76.000 Ft, attól függően, hogy a hónap hány napos.

Sajnos ugye levették a 70%-os táppénzt 60%-ra, és így nem túl sok :(


Ha bármi más kérdésed van, szólj nyugodtan, bérszámfejtőként is dolgoztam régebben.


Boldog babavárást,

39 hetes

2010. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. A táppénz a nettó fizud 60%-a. Én 100000ft-ra vagyok bejelentve 80-82ezer volt a nettóm és most olyan 50ezer felett kicsivel kapok kézhez. Nálunk vannak pótlékok negyedévente így az éves átlag több nem tudom ezt mennyire vették figyelembe, de néha magam sem tudom hogy számolnak mert van hogy többet kapok ami nem baj:) A ledolgozott évek száma és a bruttó átlag fizu majd a tgyás-nál és a gyed-nél lesz fontosabb. Én az elejétől fogva itthon vagyok. Remélem tudtam segíteni:)

30hkm

2010. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a tp-nél nem számolják bele a pótlékokat csak a bruttó bérednek a 60%-a esetleg ha kórházi ellátásban is részesültél akkor azokra a napokra 50% majd a gyed-él számolnak pótlékokat is akkor legalább már fogunk kapni valamit :-)))
2010. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Boldog babázást! :)

2010. jún. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!