Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 36. hétben vagyok, két éve...

A 36. hétben vagyok, két éve császárral szültem és a nőgyógyász (az egyetlen aki császároz a városban) még egy hétig szabadségon van. Mit tegyek, ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
Nálunk (Románia) úgy tudom, első császár után kötelező módon császároznak.
2008. okt. 28. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
hát imádkozz.Én szülész vagyok de nem tudok mit mondani erre ami hasznos.reménykedni kell.
2008. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi történhet szülés közben? Mik ennek a veszélyei?
2008. okt. 28. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk 5 év telt el a két szülés között, nem tudom ez számít-e valamit.

Az első nekem is császáros szülés volt, de most a kisfiamat sikerült rendesen megszülnöm. Igaz, nekem nagyon rendes doktornőm volt, aki mindenben támogatott azért, hogy így legyen.

Az első, mért lett császár? És miért biztos most is, hogy az lesz?

Én az első szülésnél 2 napi vajúdás után sem tágultam, csak 1 ujjnyit, és most mégis sikerült!

Fel a fejjel, lehet, hogy neked is sikerülni fog!

2008. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
mam ár egy rutinműtétnek számít.Persze ha olyan doki csinálja akinek a csuklójában van
2008. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az első pont azért lett császár amiért neked, két nap oxitocin után másfél ujjnyit tágultam, és a méhlepény már teljesen meg volt öregedve. A második meg azért lesz császár, mert az első az volt. Miért, két év után nem veszélyes a természetes szülés?
2008. okt. 28. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, még itt nálunk Romániában sem kötelező, hogy a második szülés is császárral legyen, ha az első azzal volt. Legalábbis Vásárhelyen, az egyik barátnőmnek azt mondták, nyugodtan megszülheti a másodikat másfél évvel a császározás után, ha a baba megfordul. (Az elsőnél amiatt kellett vágjanak, mert nem volt megfordulva). Az más kérdés, hogy a baba nem volt hajlandó befordulni, s végül mégis császár lett belőle. De nem rutinból.

Nem tudom, melyik városban laksz, de ezt sürgősen meg kell beszélned a nőgyógyászoddal, van-e esélyed rendes szülésre, mert ez a te szervezetedtől, helyzetedtől kell függjön, nem a korházi szabályzattól.

Ha pedig úgy alakul, hogy mégis császár lesz belőle, és nincs ott az a bizonyos orvos, gondolom, a korház megoldja valamiképpen. Lehet elszállítanak egy másik városba. Nem tudom. Majd idejében menjél be, ha beindul a szülés, hogy legyen idő intézkedni.

Szerintem ezekre a dolgokra kérdezz rá a nőgyógyásznál, háziorvosnál, korháznál, minél hamarabb, hogy ne legyél bizonytalanságban.

Remélem, minden rendben lesz.

Üdv,

22 hetes terheske

2008. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!