Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódjak, hogy az ultrahangon...

Aggódjak, hogy az ultrahangon jóval kisebb volt a combcsont mérete? A szonográfus szerint egy héttel el van számolva a terhesség, mert, a fejkörfogat és a felkar méretei is egy héttel kisebbek. Volt már más is így?

Figyelt kérdés

Voltunk 4D-s ultrahangon, akkor voltam a menzesz számítások szerint 28 hetes. Ezeket mérte a szonográfus: BPD -67,5, OFD 89, HC 249,2 AC 219,7 FL 45,54. Ami szerinte 27 hetes terhességnek inkább megfelelőbb, de a combcsont értéke picit alacsonyabb 25-26 hétnek megfelelő.

A ciklusaim alapból 30-32 naposak voltak,amit mikor számolták az elején nem vettek figyelembe, így a számítás szerintem sem pontos. A családunkban a férjemen kívül mindenki alacsonyabb. Egészségesen eszem, szedek vitamint, mozgok is.Van okom aggódni? Volt már más is akinek hasonlóan ezt mondták, hogy kisebb a combcsont?

Első terhességem picit aggódom.

Előre is köszi a válaszokat!

28 hetes km



2018. ápr. 17. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs okod aggódni. Nekem eleinte megfeleltek a méretek a terhességi kornak, ennyi idősen 1 héttel volt kisebb, 34 hetes kortól 2 héttel volt kisebb, 48 centivel született, 3000 grammal, makk egészségesen, csak ilyen pici lett. :) mi magasak vagyunk, viszont a férjem is ilyen picinek született. A baba 9 hónaposan 73 centi úgyhogy nincs lemaradva a fejlődésben. A súlya még sok is, 9,8 kg, látszik is rajta, hogy nagyon jó súlyban van.

1 mérés nem számit, ha innentől végig kisebbnek fogják mérni a babát 1-2 héttel, akkor annyi, hogy készülhetsz pár 50-es kisruhával, semmi több jelentősége nincs ennek.

2018. ápr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az én lányomnak is pont a combcsont volt a leginkább eltérő eredmény.
2018. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm 155cm. A combcsont mérete 3hettel kisebbnek felelt meg. Mikor kérdezte a dokit, hogy az baj? Akkor mondta, hogy nem, legfennebb azt jelenti, hogy az anyjára és nem az apjára ütött a kicsi. 50centi volt a pici mikor megszuletett
2018. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt kb 25-28.- héttől, kicsi a FL nagy az AC ez, és az kicsi, ez, az túl nagy blabla. Ne foglalkozz vele. Ez semmit nem jelent. Max nem 52 cm lesz hanem 49cm. Bumm. Szerettem engem is ezzel ijesztgettek. Most várom a 2.-at, letojom a cm eket. Egészséges annyi a lényeg.
2018. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Én is így voltam vele, de megnyugtató,hogy mások így is gondolják.

Ezt még azzal tetőzik a "kedves" ismerősök, irigykedők, mert már nem tudok mást mondani, hogy milyen keveset híztam, meg milyen kicsi még a hasam.

2018. ápr. 17. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj ez durva. A has mérete és a kilók is hajlam meg genetika kérdése. Szerintem próbáld egyik fuleden be és a masikon kiengedni ezeket az allitasokat. Mert ugyis mondják. Majd meg a végén mindenki erdeklodik hirtelen majd h na, meg egyben? Na, mi a fejlemeny? Na, érzed már hogy kijonne? Már tepem a hajam. Mert én is türelmetlenül várom, nem szükség megneheziteni.
2018. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj


Nekem is kisebb kb 1 héttel


Elszámolva tuti nincs, mert kivételesen úgy alakult, hogy vaak kizárólag akkor voltunk együtt amikor..

abban a hónapban


Dokit meg is kérdeztem

Megnyugtatott hogy ez màr genetika, nem lesz 4 kg a gyerek

Férjem nagyon kis súllyal született egyébként

2018. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom combcsontja végig két hét lemaradásban volt a többi adattól. Rákérdeztem, mire mosolyogva végigmértek minket (én 155, férjem 165), hogy az égvilágon semmi baj nincs, csak működik a genetika.

Azóta már 4 éves és mindig is a legkisebb volt a korosztályában. Valószínűleg ő is 155 cm körül meg fog állni majd. Én is mindig a tornasor végén voltam.

2018. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!