Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak kiváncsiságból, akinek...

Csak kiváncsiságból, akinek 12 hetesen nagyon aktív volt a babája, alig tudta megmérni a szonográfus annyit mozgott, annak milyen nemű lett a baba?

Figyelt kérdés
Szerintem lehet vmi összefüggés, a dokim is ìgy làtja a praxisàban. Tudom, hogy nem 100% ebből " jósolni", de érdekel.
2016. okt. 7. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lány
2016. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Milyen összefüggés? Minden magzatnak van nyugalmi (pihenő) és aktív periódusa a napja során. Az tök véletlenszerű, hogy hogy a vizsgálatkor épp milyen fázisban volt a baba. Plusz ezen felül mindkét nemben ugyanolyan arányban van sajtkukac és nyugis típusú magzat.


Kb. annyi alapja van, mint az összes többi nemjósló népi babonának - has formája, hányinger, mit kívánsz, stb. stb.

2016. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiú
2016. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Erről mèg nem hallottam.

Egyèbkènt fiú.

2016. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Az egvilagon semmi osszefugges nincs. Hogy is lenne???
2016. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém nem volt aktív, mégis fiú lett. Akkor most mire következtetsz? Nem fogod fel, hogy ostobaság?


#2 voltam, lepontozhattok megint

2016. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Az egyik fiú, a másik lány. Azóta is sajtkukacok! :)
2016. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2# es köszi az " érdemi" hozzàszólàst.


A doki azt mondta, hogy a fiú babàk (lévén a férfiak izomtömege illetve ereje nagyobb a nőkénél) jóval többet mozognak,illetve a reflexes mozgàsuk is több a 8.héttől.

Persze mint minden ez is àltalànossàgban igaz, és ez a mozgàs, amit a fiú babàk produkàlnak nem egyenlő a babàk aktìv periódusàban jellemző mozgàssal,mert annàl sokkal energikusabb.

És addig lehet kb "megkülönböztetni" ez alapjàn a babàkat fiú/làny szempontból,amìg "nem alakulnak ki teljesen"(ez rossz megfogalmazàs, de úgy kell érteni,hogy addig van jelentősége, amìg pici a baba max 12-13 hetes, mert utàna màr a habitusa is befolyàsolja a mozgàst, és minél nagyobb annàl több tényező van rà hatàssal, pl időjàràs).


Szerintem érdekes elmélet és biztosan van benne vmi. A környezetemben sokaknak(főleg ahol a szonogràfus is tett erre megjegyzést,hogy "tipikus" kislàny/kisfiú mozgàsa van) bejött.

Nekem is eddig 2x. De tuti,hogy van ellen példa is.


Az érdemi vàlaszokat köszi:-)

Nekem is fiú volt az erőteljesebb mozgàsú baba, és most is fiút tippelt a szonogràfus, mert amennyire làtta annak tűnt,és utàna mondta, hogy a mozgàsa miatt is inkàbb erre hajlik.

No persze nem rohanok kék ruhàkért,de ìgy jött az ötlet,hogy màst is megkérdezek.

2016. okt. 7. 21:42
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 2# es, szerintem senki nem àll melletted fegyverrel,hogy vàlaszolj a neked nem tetsző kérdésre.

A vàlaszaid meg mindent elàrulnak rólad. No kommemt...

2016. okt. 7. 21:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kedden voltam uh-on, először aludt, fel sem lehetett ébreszteni ki is küldtek sétálni. Visszamentünk hasra fordult közben de tovább lustálkodott újabb séta. Visszamentünk 3X-ra úgy be volt pörögve, hogy már az volt a gond 😂 Nem tudjuk még mi lesz, de őszintén nem is érdekel,örülök,hogy a kombinált teszt tökéletes lett,hogy láthatóan jól érzi magát odabent. Amúgy szerintem nincs összefüggés, ilyenkor még picik,sok helyük van ficánkolni 😊 13hkm
2016. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!