Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nekem világos barna a...

Ha nekem világos barna a szemem a férjemnek zöld akkor milyen lesz a kisbabánknak?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a barna mindig előnnyel győz.

Erősebb határozottabb “kód” az öröklésnél.

2018. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Kellene tudni a nagyszülők (vagyis a te szüleid és a férjed szülei) szemszínét.

Illetve a szemszínt több gén határozza meg, ha jól tudom, ezért lehet, hogy a babának zöld szeme lesz, de lehet, hogy barna vagy szürkés, vagy zöldes barna, illetve ezek árnyalatai. Nehéz ezt pontosan előre megjósolni.

2018. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet barna,zöld,de még kék is,ha a nagyszülők között van kék szemű.
2018. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

50% barna

38% zöld

12% kék


(az árnyalat egyébként nem számít, csak az alapszín)


De a nagyszülők szemszínét is örökölhetik. Gyakorlatilag bármelyik szín lehet a három közül, meg lehet zöldeskék, barnászöld, stb.

2018. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyukámnak barna apámnak nem tudom. Férjem anyjának zöld az apjának barna.
2018. ápr. 18. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a felmenők szemeit örökölték. Mi mindketten zöldesbarna szeműek vagyunk, a gyerekek kékszeműek lettek a felmenők után
2018. ápr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki barna szemű, csak az én nagymamám és a párom nagypapája kék szemű, és mindkét gyereknek kék a szeme... Szerintem majd meglátjátok, ha kb fél éves lesz:)
2018. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A férjemnek világítós kék, nekem sötétbarna szemem van. A lányunké zöldesbarna lett (annyira határeset, hogy tényleg nem tudjuk megállapítani, hogy zöld vagy barna inkább).

Anyukám mondta, hogy fiatalon neki is ilyen színű szeme volt. Már 70 feletti és "kifakult", most már szürkés színe van.

2018. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Pàrom vilàgosbarna èn zöld szemű vagyok. 3 gyerkőcünk van, a legnagyobb zöld szemű, a közèpső kèk, a legkisebb barna. 😂😂 Szòval nemigen lehet megjòsolni. Sőt! Nekem gyanùs a közèpsőm, hogy àtmegy zöldbe. Ő kèt ès fèl èves, de a legnagyobbnak a szeme is 4 èves kora körül zöldült be. Addig kèk volt.
2018. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukám barna hajú kék szemű , apukám szőke hajú barna szemű . Én szőke lettem kék szemmel , tesom barna szem barna haj 😀

Párom barna szemű barna hajú.

Szóval ebből kiindulva bármi lehet 😀

2018. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!