Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindig vérzéssel jár, ha...

Mindig vérzéssel jár, ha elhal a magzat?

Figyelt kérdés

Soká van időpontom még orvoshoz, így aggódok, hogy addig nehogy baj legyen.

Ha bármi gond van a babával, az nagy fájdalommal és vérzéssel jár, ugye?


2018. ápr. 23. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen.Nem egyszer előfordult már,hogy a kismama csak rutin vizsgálatra megy,és kiderül a magzat már egy ideje elhalt,és semmi panasza nem volt.
2018. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nem túl biztató.
2018. ápr. 23. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nem, de ne aggódj, nem lesz semmi gond.
2018. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Eloszor is azzal kezdenem, hogy ezt verd ki a fejedbol, mert a felesleges aggodalom semmin nem valtoztat, ellenben nagyon nehez napokat/heteket okozol ezzel magadnak.

Ha nincs olyan elozmeny/betegseged/tunetet/stb, ami indokolna az aggodalmadat, akkor lazits es gondolkozz optimistan, mert igen nagy esellyel semmi baj nincs a terhessegeddel.


Masreszt a veteles, vagy az, amikor a veteles elkezdodik, az jar verzessel, majd ahogy elorehalad, akkor eros osszehuzodassal, fajdalommal es egyre erosebb verzessel.

Ha csak egyszeruen elhal a terhesseg, akkor hetek telhetnek el ugy, hogy nem tortenik semmi, ugyanis amig a hormonok, amik fenntartjak a terhesseget (progeszteron) magas szinten van, addig nem igazan indul meg magatol a tisztulas. Ha csokken, akkor kezdodik a verezgetes, majd ez erosodik.


Nyilvan van az a fajta veteles, ami egybol beindul, tehat nem azert kezdodik, mert az embrio elhalt, hanem az embrio rendben lenne, de a szervezet “kidobja”, igy hal el.

Sajnos van boven tapasztalatom, negyszer veteltem. Volt olyan, amelyiknel mar akkor vereztem, amikor az embrio meg elt, volt olyan, amikor elkezdtem pecsetelni es uh-n derult ki, hogy mar kb 3 hete nem is “el” az embrio.


Osszessegeben azt tudom mondani, hogy amig nem verzel, addig nem kell aggodni, de pl verzes mellett is sok terhesseg megmarad, tehat az sem jelent biztos rosszat.

2018. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem mindig,én pl azért mentem nőgyógyászhoz hogy elkezdhessük a meddőségi kivizsgálásokat,peteérést figyeljünk,a menzeszem is hol volt hol nem,szóval közölte hogy én bizony terhes vagyok,de ne reménykedjünk,mert már két mensim is kimaradt és ahhoz képest nem fejlödött a baba. Missed ab lett a vége,de nem véreztem csak egy pici barnás maszatom volt.
2018. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En 2 honap +1 hetes voltam mikor egyik nap barnazni kezdtem par orara ra mar vereztem, elmendtem dokihoz, aki megvizsgalt es kiderult hogy mar 5. Heten elment a baba..

De neked sok sikert kivanok!

2018. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 13 hetes voltam, amikor kiderült hogy 9 hetesen elhalt a magzat. Két nappal be is indult a vetélés, de sajnos be kellett fejezni műtéttel, annyira erősen kapaszkodott.

Tehát nekem kb 1 hónap kellett a vérzés beindulásához.

2018. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!