Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnosolvbol lehet 3x1-et...

Magnosolvbol lehet 3x1-et inni? Vagy az mar tul sok? Szedett valaki tartosan 3x1-et? Sokat keményedek es görcsölök.

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos így ajánlotta, kb a terhességem közepétől keményedtem.
2018. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy magnosolvot akartál írni? Nem magnerotot vagy valami mást?


Egyébként egyszerűen és gyorsan kiderül. Ha 3 tasaktól nem lesz hasmenésed, akkor nem sok. Ha igen, sok.

Ugyanis a felesleges magnézium így ürül.

Mondjuk ez leginkább akkor látszik, ha mellé nem emelt vasat, ami meg fog.


Nekem semmi nem használt marokszámra szedve, csak ez, de ebből elég volt legfeljebb 2 tasak.

2018. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Biztos nem magnerotra gondolt, abban kb. 36 mg magnézium van tablettánként, a magneB6-ban meg 48 mg, vagyis mindkettő túl kevés ahhoz, hogy hatást várjunk 3×1 db-tól.


Nem a konkrét magnéziumkészítmény, hanem maga a magnézium okoz hasmenést és a Magnosolv azért tudja jobban kiváltani, mert

- jóval nagyobb dózisú (300-350 mg)

- folyadék halmazállapotú: könnyen eléri a beleket

- hordozóvegyülete, a magnézium-citrát eleve jó felszívódású vegyület


Be lehet szedni belőle ennyit, hiszen ha van görcs, akkor van hova menjen a magnézium, tud hasznosulni több is. A normál napi szükséglet lenne ugye ~450 mg és erre jön a görcsoldásra felhasznált magnézium. Ráadásul a bélműködésünk általában nem 100%-os így a műkaják korában, pedig azon nagyban múlik a magnézium biológiai hasznosulása.


Viszont a hasmenés elkerüléséhez fontos, hogy maximum fél/egy tasakot igyál meg egyszerre és vagy étkezéssel, vagy pár órás szünettel válaszd el a következő adagot. Vagy a nap folyamán lassan kortyold el a 3 adagot. Sőt, talán kezdj kettővel - ugyanígy.

A szervezeted így tudja felvenni azt a mennyiséget, amennyire szüksége van. Ha mégis túl gyors az adagolás, akkor sajnos a magnézium megmozgatja a beleket és kiszalad belőle, így nincs ideje felszívódni, de odafigyeléssel ez elkerülhető.

2018. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem magnerotra gondoltam. Abból sajna kevésnek bizonyult a 3x2 is.

Utolsó köszi az értelmes, hasznos választ.

2018. máj. 7. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!