Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2,99 tsh mennyire gond 4+3...

2,99 tsh mennyire gond 4+3 hetesen?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a leletet, a tsh szintem 2,99. 0,25 mg L-thyroxint szedek. Próbáltam felhívni a háziorvosi rendelőt, de már nem értem el őket, legközelebb hétfőn lesznek. Várjam meg a hétfőt, vagy keressek egy ügyeletet? Vagy három nap alatt még nem fog gondot okozni ez a tsh szint?
2018. máj. 11. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A TSH érték 0,4 és 4,0 között ideális, ha jól tudom, szóval a tied pont jó.

Én 23,8-as tsh-val estem teherbe, L-thyroxint szedek én is, de mivel nsgyon minimálisan csökken az érték, így folyamatosan emelni kell a gyógyszer adagját. Legutóbbi kontrollon 7-es volt, legközelebb hétfőm megyek pont vérvételre.

Nyugi, nem lesz semmi bajod hétfőig. Nekem azt mondta a doki mikor kiderült hogy babát várok, hogy a gyógyszert semmiképp ne hagyjam abba, szedjem a szokásos dózist.

2018. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen értékre gyógyszert emeltek. Bár a tartomány tényleg 4-ig jó; de más tartománnyal számolnak teherbeeséshez (1-2 között); és terhességben is trimeszterenként más a referencia.

2 körül már jó lennél (2,5 az I. trimeszteri határ); szóval minél hamarabb endokrinológus/ nőgyógyász, hogy beállítsátok.

Arra számítani kell, hogy a terhesség előrehaladtával romolhatnak az értékek, és egyre több gyógyszerre lesz szükség; ezért 4-6 hetente ellenőrizni kell, végig az egész terhesség alatt.

Nekem eddig 2x emeltek a gyógyszeremen. 30hkm

2018. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem ősszel (akkor derült ki a pm alulműködés) az endo dokim és a háziorvosom is azt mondta, hogy 2,5 alatt kellene lennie, babatervezésnél meg inkább 2 alatt. Én 6-os tsh-val indítottam, három hónapja 1,1 volt az érték, azt hittem beállt a gyógyszerrel, de ezek szerint nem. :/ Ráadásul el is néztem az adagot, azt hittem van még egy levéllel, de nincs, vasárnap fogy el az utolsó fél szem, szóval hétfőn mindenképp megyek íratni, meg konzultálni az orvossal, csak nem tudom, hogy megvárjam-e vagy menjek még ma az ügyeletre.
2018. máj. 11. 19:23
 4/8 A kérdező kommentje:
És szerinted elég, ha hétfőn reggel megyek orvoshoz?
2018. máj. 11. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ennyiből nem lesz baj! Nem kell ügyelet emiatt. Teljesen jó, ha hétfőn eljutsz dokihoz!

Egyébként a magas TSH alacsony pm. hormonszinttel (FT3, FT4) jár együtt -ezt pótolod a gyógyszerrel-; aminek hosszútávon inkább a baba szellemi fejlődésére van ráhatással. De ez nem ekkora eltérésnél, és nem 4+3 hetesen dől el...

2018. máj. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálam az FT3 és FT4 szint határon belül volt az ősszel, bár azt most nem nézettem. Köszönöm a választ, akkor hétfőn reggel első dolgom lesz elmenni az orvoshoz, addig megpróbálok megnyugodni és nem idegeskedni.
2018. máj. 11. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó érték, én 3-al lettem terhes, azóta havonta nézni kell mindig aztán vagy csökkentenek vagy emelnek a Letroxon. Nekem is nemrég 0,8 volt arra már mondták hogy jó de 1 hónap múlva megint felugrott 4-re majd emelés és legutóbb 0,1 lett ami miatt megint csökkenteni kellett az adagot. Nődokim meg az endo doki is azt mondta nem gond mert folyamatosan kezelve van. :) A másik hogy a TSH-nak több idő kell hogy csökkenjen vagy felmenjen az érték azért is leghamarabb csak havonta nézik.
2018. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam ma dokinál, kb. hülyének nézett, hogy mit problémázok, ez egy teljesen jó tsh szint... :/
2018. máj. 14. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!