Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm szerint, ha terhes...

Barátnőm szerint, ha terhes volnék, már az első hétben "tudnék" róla. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Hogy elvileg volnának nagyon korai jelei..10-ei szex, 11-ei ovu, 25-ei nem várt.
2018. máj. 15. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem, a terhesség első "korai" jele a vérzés kimaradása és a pozitív teszt. Minden, ami ez előtt van, lényegtelen, nem jelent semmit.
2018. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz.

Nagyon sokan csak a 12. hét után kezdenek egyáltalán gyanakodni.

Terhességi tünetek ilyen korán nincsenek. Az első jel, ami utal rá, az a kimaradt menstruáció, és a pozitív teszt.

2018. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
8 hetesen jöttem rá, mert semmilyen tünetem nem volt (később sem, csak nőtt a hasam meg mozgott 😄). 1 hetesen még nem is szexeltél, csak a petesejt éreget magában, az milyen tünetet okozna? 😊
2018. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2018. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát, én már az 5.héttől iszonyatosan voltam. Görcs, hasfájás, émelygés, étvágytalanság. Egyből feltűnt, mert előtte makk egészséges voltam.
2018. máj. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Az ikreimmel csak a hasam nőtt. Paráztam is mindig, hogy én nem érzek semmit; mégis ott volt 2 baba is.

Most egy babával pont, hogy úgy véreztem, hogy biztos voltam benne, hogy nincs semmi. Mégis volt. Az össz. tünetem egy pár nap émelygés volt a 11. héten. Semmi több. 30 hkm

2018. máj. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2018. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit tekintünk első hétnek?


Ugyanis a terhességet hivatalosan 40 hétre számolják, de valójában az első két hétben még nem vagy az, hisz még meg sem fogant. De hivatalosan az utolsó menstruáció első napjától számolják.


Koraterhességben még nem számítanak a napok, de azért a pontosság kedvéért most kiszámoltam neked:

3+4 voltam mikor pozitívat teszteltem (vagyis épp csak a beágyazódás kezdetén, halvány is volt még nagyon) Azon a héten már voltak tünetek, de olyan aprók, hogy csak utólag raktam össze, hogy az már annak a jele volt.

A teszt után kb két nappal már jöttek az erős tünetek.


De van olyan aki tényleg megérzi rögtön. Viszont azt soha nem tudhatod, hogy valóban megérezte, vagy az már a sokadik hónap volt mikor érezte, de most végre bejött.


Én pont a teherbeesésem előtti hónapban éreztem ezt a valamit. Pedig akkor még védekeztünk, bár nem komolyan.. csak megszakítással. Na de ott is előfordulhat, mint tudjuk... És bár fejben tudtam, hogy pici az esély rá, de valahogy minden porcikámban azt éreztem, hogy nem vagyok egyedül. Nagyon furcsa, erőteljes sugallat volt. Aztán megjött a mensturációm, és el is múlt ez az érzés.

Pont ezután a ciklus után hagytuk el teljesen a védekezést, mikor terhbe is estem. Semmiféle sugallatom nem volt és fel sem merült bennem, hogy ilyen szerencsések lehetünk.


De ha akkor, abban a ciklusban kiderült volna, hogy baba van, akkor tuti mindenkinek azt mesélném, hogy én megéreztem...

Pedig az ember képes ilyen falsmegérzéseket produkálni. Vagyis inkább csak véletlen lett volna.

2018. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok, akkor is azert kezdtem gyanakodni mert orjito erzest ereztem napokon at egy bizonyos edesseg utan. Ennyi. De hanyinger hanyas nem volt egeszen kb a 20.hetemig. akkor is csak heti ket heti 1x talan. Mellfajdalom kb 25hetesen. Gyakori vizelesi inger kb 28hetesen jott mar, mikor a babynek mar volt sulya es rajta forgolodott. Egyebkent ha megszallottan nezi valaki hogy terhes e akkor kb 98%ban nem az. Mert ra van gorcsolve. En is mar feladtam, szinte mar ugy voltam vele hogy akkor nem is kell. Elkezdtem szedni ujra a gyogyszert es mar meg sem jott a kovetkezo . (Elso terhesseg)

32+5 hkm

2018. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!