Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hellp gyanú? A hellp-nél...

Hellp gyanú? A hellp-nél állandó és elviselhetetlen a borda/gyomor fájdalom vagy időszakos csak? Napok óta fáj/szúr a jobb bordám alatt/ körül, de nem folyamatosan, hanem csak idönként és bizonyos pózokba. Írjon akinek volt.

Figyelt kérdés
2018. máj. 18. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem volt, ezzel inkább hívd fel a dokit, vagy jelentkezz be hozzá mindenképpen. Ez önmagában elég kevés infó. Hány hetes terhes vagy, van-e szédülés, hányinger, magas vérnyomsá stb...egyéb tünetek, életkorod? Mióta érzed a tüneteket.

Egyáltalán nem biztos, hogy hellp, de úgyis akkor nyugszol meg, ha pontos diagnózist kapsz..vérvétellel!

2018. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bélgáz is okozhat ilyet akár napokig (nekem attól szokott lenni, mert nem emésztek bizonyos fehérjéket, és ez pont első terhességnél kezdődött), de lehet epe-probléma, vagy ha a baba arrébb tolt valamit, ami picit össze volt "nőve" (ezt nálam doki tippelte, amíg rá nem jöttek az első verzióra), vagy ha netán köhögésnél ha megrántottál valami bordaközi kis izmot vagy lehet gerinc-probléma, kisízületek "összeakadása" is sugározhat bordán körbe-előre (szintén tapasztalat, de az magától elmúlik, nyújtózkodással érdemes gyorsítani).

Az a biztos, ha elmész orvoshoz, akár a házihoz - egy vérvétel + vérnyomás + pisi-vizsgálat mindig jó ötlet terhesen, amivel remélhetőleg kizárják a hellpet és nem izgulsz.

2018. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkabb menj dokihoz mert az nem jatek
2018. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt, de így voltam. Nekem ha ültem, akkor volt nagyon rossz olyan 33-35 hetesen (aztán leszállt a hasam) az orvosnak jeleztem, aki azonnal elküldött vérvételre, de teljesen negatív lett minden. Szóval csak a baba nyomhatott.

Jobb bordaív körül fájt. Sehol máshol.

2018. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 VeDi84 ***** válasza:

Az utolsó válaszolóhoz hasonlóan nekem is a 35. héten jelentkezett. Olyan szinten fájt (egy reggel úgy keltem fel, hogy fájt), hogy alig bírtam mozogni, mint akinek eltört a bordája. Hívtam az orvost, aki azonnal vérvételre, belgyógyászhoz küldött, de semmit se találtak. Onnantól kezdve napi 3x kellett vérnyomást mérni, de szerencsére normális volt az is. Valószínűleg csak a baba nyomta, de nagy volt az ijedtség. Végül 39+6 szültem.

Szerintem mindenképp beszélj orvossal! Kitartás!

2018. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Orvoshoz jövő héten mennék, telefonon említettem neki, de látatlanba ő se tudja. Vizelet és vérnyomás egyelöre rendben.
2018. máj. 18. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem semmilyen tünetem nem volt. A vérképem szúrt csak szemet az orvosnak. :(
2018. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a vizelet és a vernyomas jó akkor nem az. A hellp a toxemia súlyos formája. Tehát először magas vernyomas, vizesedes és fehérje a vizeletben majd utána fordul elő ez a tünet. De az már elég nagy gázt jelent.
2018. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Laborba a GOT,GTP,ALP ertekem volt kicsit magasabb. Trombocita jo volt.
2018. máj. 18. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!