Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek felfáztam vagy...

Szerintetek felfáztam vagy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
31napja voltunk együtt a barátommal. Utolsó mensi napom volt szóval viszonylag pecsételősen még meg is volt... utána még 2-3napig pecsételtem. Aztán le töltöttem a mensi naptárat ami szerint 4napja késik.. fáj a hátam már sok ideje kb 3-4hete. Es mostanában még alul is mintha feszülne a hasam.. de nem is ilyenkor szokott megjönni hanem hónap végén mindig.. a mensi naptár szerint kellett volna csak 4napja.. szerintetek? Más rosszúllétem meg ilyenek nincsenek.. csak amit leírtam. 18 éves vagyok szóval nem szeretnék babát, meg a későbbiekben sem.. de ez más téma. :) köszönöm a válaszokat előre is!
2018. máj. 21. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mensi naptár csa akkor tud helyesen működni ha már néhány ciklusodat feltöltötted bele, így most csak egy átlagot mutat.
2018. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy, úgy, ahogy az első írta!


Plusz, ha védekeztetek, akkor mitől félsz? Mert ugye védekeztetek?

2018. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen gumival.. de nem bizok ezekben csak még nem irattatunk fel gyógyszert..
2018. máj. 21. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Az óvszer az egyik legbiztonságosabb védekezi módszer. Hogy miért? Talán mert csak akkor nem "hat", ha nem húzzák fel. Ha pedig kiszakad, akkor még ott az esemény utáni tabletta, minden más védekezési módszernél nem tudhatod, hogy teherbe esetél-e, ugyanis nem tudod, hogy hat-e vagy sem. Ott már csak a szülés vagy az abortusz marad.

Tehát ha az óvszert az aktus legelejétől kezdve használtátok, nem volt benned gumi nélkül és nem is szakadt ki, akkor az esélyed arra, hogy terhes legyél, egyenlő a nullával.

Egyébként hosszú évek óta védekezem óvszerre, soha egy sem szakadt ki és nem is lettem terhes. Amikor babát terveztünk, akkor is több hónapnyi nem védekezés után jött csak össze.

Szóval nem kell túlparázni. Még egy hosszú évek óta beállt ciklusú nőnek is késhet pár napot a menzesze.

Illetve más nőgyógyászati problémád is lehet, ideje lenne ellátogatni a nőgyógyászhoz. És nem csak a gyógyszer felírása miatt, hanem azért is, mert aki nemi életet él, annak amúgy is évente ajánlott.

2018. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!