Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez kihat a babára? És a...

Ez kihat a babára? És a későbbi kinti életére?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, tegnap este úgy összevesztünk a férjemmel, hogy nekimentünk egymásnak. Tudom ez nem normális, sokszor vannak vitáink, ( 2 es fel éve vagyunk együtt és kb havi egyszer veszünk össze apróságon, amiből "elefánt" lesz ) de most olyat éltem át amit eddig sosem...igazából poofozgattuk egymást, lökdöstük...a pocimat nem érte semmi, meg a csuklóm szorította meg nagyon, de lelkileg iszonyatosan megviselt ez az egész. Egész éjjel mocorgott bennem a kisbabám...

Gondolom ő is érzi ilyenkor hogy nincs rendben valami? (Pulzusom is az egekben volt, kiabálás, sírás...)

Vajon mennyire hat ki a kinti életére majd ez a sok lelki (és mostmár fizikai) fájdalom is? Hogyan fog így az apjához állni?

Tudom most majd jönnek a nem kímélő hozzászólasok, hogy miert is vagyunk együtt. Igazaból tegnap is egy semmiségből indult az egész...


2018. jún. 2. 07:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Primitív emberek vagytok, igen, mind a ketten. Persze, hogy kihat, mivel, ha megszületik, akkor se fogtok változni és szegény ilyen idiótákkal fog felnőni. És igen, miért van együtt 2 ember, ha egy semmiségen összeverekednek?
2018. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen kihat rá. De nem csak az apjához való viszonya lesz kérdéses, hanem az anyjahoz valo is, aki pont ugyanolyan hülye önkontrollra keptelen leny
2018. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ezek a viták elvileg nem hatnak ki rá (de erre vannak ellenvélemények, én egy pszichológus által tartott előadáson voltam, ahol ilyesmikről is volt szó és ezt mondta), de ha megszületik a gyerek, akkor ezek a viták fokozódni fognak, mert ezek szerint nem tudjátok megoldani a kis problémáitokat se. Ha meglesz a baba még több feszültségforrás lesz és a jelek szerint mivel nem tudjátok kezelni így a baba ezt fogja látni és hallani. Nekem van ilyen ismerősöm. Szegény mindkét fia még csak 2 és 4 éves, de tövig van rágva a körmük, egész nap a fütyijükez fogdossák, egymást ütik-vágják és félnek az emberektől. Szerintem azzal tennétek a legjobbat, ha most különválnátok, hogy ne éljenek ilyen légkörben. Vagy baromi sűrgősen ha az egymás iránti tisztelet miatt nem is, de a gyerek miatt kérnétek külső segítséget.
2018. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Kering a véredben az adrenalin. Persze, hogy mocorog. Ő is osztozik rajta.

Később, ha megszületik, majd kitöltitek rajta ezt az agressziót. "Csak" megrázod, ordítasz, aztán később ütöd őt is. Te is meg az apja is. Elvégre a legkisebb problémára ez nálatok a megoldás.

Lehet, hogy nem veritek agyon ovis kora előtt. De megnyomorítod egy életre.


Nem szoktam ilyet írni. De most tényleg az lenne a legjobb, ha a kórházból már haza se viszed! A baba jó helyre kerül, olyan párhoz, akik nagyon fogják szeretni. Titeket meg nem köt össze egy életen át a közös gyerek.

2018. jún. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Újabb átgondolt gyerekvállalás egy stabil, jó kapcsolatban. Ja, nem.
2018. jún. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
1-es valaszolo tokeletesen megfogalmazta!
2018. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyet ertek a tobbiekkel... Csak kesobb tenyleg nem csak egymast fogjatok utni-verni hanem azt a szegeny gyereket is...
2018. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Milyen férfi verekszik a terhes feleségével? Szegény baba..
2018. jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%

"tegnap este úgy összevesztünk a férjemmel, hogy nekimentünk egymásnak"


Épületes kapcsolat, mit ne mondjak! És ezek is eljutnak a gyerekig.

Mi van? Ennyire kell a CSOK, minden hülye vállalhat már gyereket, akkor is ha tökéletesen alkalmatlan még a saját élete irányítására is.

2018. jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy mar a tobbiek irtak, nem csak a ferjed idiota, hanem te is.

Tudom, hogy van ilyen kapcsolat, ahol a felek egy kiados veszekedessel porgetik fel egymast, azutan meg minden szep es tokeletes. Ez valamilyen perverzitas, a mondva csinalt perpatvar ugyanazt adja nyilvan nektek, mint mas parnak egy romantikus vacsora, vagy egy nyaralas.

Ezzel nem is lenne gond, mert felnott emberek vagytok es el tudjatok donteni, hogy ez igy megfelel-e nektek, igy akartok-e elni, szoval aldasom ratok, ha ez igy jo.

De hatalmas felelotlenseg ilyen korulmenyek koze gyereket vallalni, mert az a szerencsetlen nem erdemli meg, hogy igy nevelkedjen, ezt szokja meg es ebben szocializalodjon. Egesz biztosan nem lesz ez jo neki, eleve az eltorzult, percerz kapcsolatmintatokat fogja normalisnak tartani, de ami ettol nagyobb baj lehet, ha lelkileg nem lesz ahhoz eleg eros, hogy ebben eljen es megnyomoritjatok egy eletre.


Nem csak a ferjed, hanem te is. Szoval magadtol is feltsd azt a gyereket.

Ha nem tudtok normalisan kommunikalni es egyuttelni, akkor a gyerek erdekeben menjetek szet, meg mielott megszuletik, vagy maradjatok egyutt, oljetek egymast tovabbra is, de a gyereket adjatok olyan helyre, amikyet megerdemel.

2018. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!