Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Nem érzem a magzatot. Normális vagy aggódjak?

Még csak 14 hetes vagyok, a baba mozgását még nem érzem, de már egy jó ideje érezni lehet a pulzálást, ha a hasamra teszem a kezem. (reggel gyorsabban lüktet, van hogy arra ébredek), de 2 napja nem érzek semmit. Aggódom. Párom szerint feleslegesen. Ti voltatok már hasonló helyzetben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, magzat, mozgás, pulzálás

2018. jún. 9. 09:49  Privát üzenet  

A válaszok
Az a pulzálás nem a magzat, hanem a te tested pulzálása. Fizikai képtelenség egy 14 hetes magzatot kívülről érzékelni, pláne a szivhangot érezni. Azt még egy 40 hetesnél se fogod tudni a kezeddel érezni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. jún. 9. 10:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tuti nem az én pulzusom, mert kétszer gyorsabb, mint az enyém és nem is bélgázok, mert azok, nem tartanak ilyen sokáig és nem ilyen a ritmusuk.

# 2/8Időpont 2018. jún. 9. 10:06 Privát üzenet
A pulzálását nem érzed, az a te artériád.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. jún. 9. 10:19 Privát üzenet
Egy magzat szivvereset nem lehet kívülről kézzel érzékelni kérdező, ne beszélj hülyeségeket

# 4/8Időpont 2018. jún. 9. 10:19 Privát üzenet
Amit érzel az a hasi aorta lüktetése.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. jún. 9. 10:39 Privát üzenet

Drága Isten.

A mozgását nem érzed de a szívverését igen!ezt hogyan gondoltad?

# 6/8Időpont 2018. jún. 9. 11:16 Privát üzenet
Nem érezheted kívülről a szívverését, ha gyorsabbnak érzed, mint a Tiedet akkor sem. Szívhang hallgatóval maximum, de a háziakkal talán ilyenkor még nehéz megtalálni azt hiszem, de ebben nem vagyok biztos. Én 15 hetesen éreztem először a kislányom mozgását, de biztosan csak azért, mert 3 napig beteg voltam és egész nap feküdtem, volt alkalmam erre figyelni. Amikor még ilyen pici a baba nehéz észlelni pláne első terhességnél.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont 2018. jún. 9. 13:06 Privát üzenet
Biztos hogy nem a babaet erzed. Es egyebkent van aki a 20. Hetig nem erzi a mozgasat. En 15 hetesen vettem az elso rugast eszre mikor szalltunk le a repulovel. De utana sokaig nem ereztem. Rendesen a 18-19 heten kezdett el mozogni ugy hogy konkretan erezzem a rugasokat, elotte csak ilyen uszkalas volt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont 2018. jún. 9. 14:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Károsíthatja a magzatot?
Szeméremdombba erős nyilaló fájdalom, derék fájás 9 hetesen? Aggódjak vagy nő a méh és normális?
Körben fáj a derekam-méh körül. Néha érzek kisebb nyilalásokat is a szeméremdomb bal oldalán. Tegnap a szokásostól többet szaladgáltam a kisebbik gyerekem után. Biztos hogy...
16 hetes 4 naposan lepény:mellső falon mélyen széle közelíti a belső méhszájat Érettsége gr.1 Aggodjak? 19 eves kismama vagyok
Lehetséges, hogy 10hetes magzatot ne lásson az orvos hasi ultrahanggal?
Aggódjak, hogy az ultrahangon jóval kisebb volt a combcsont mérete? A szonográfus szerint egy héttel el van számolva a terhesség, mert, a fejkörfogat és a felkar méretei is egy...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!