Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kemó/sugárkezelést kap egy...

Kemó/sugárkezelést kap egy rokonom én meg babát várok - nem árt a babának, ha a kezelés után, (az délelőtt van) délután meglátogatom?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En nem tennem! Ha jol tudom, meg kezeles utan hetekkel is sugarozhat a kezelt. Legy ovatos! En inkabb telefonon beszelnek vele, biztosan megerti.
2010. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Máshol annyira eltérő véleményeket olvastam, s közben találtam is itt több ilyen kérdést, hogy végül telefonáltam a János kórházba, s ott ugyanezt mondták.

2010. jún. 16. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

meglátogathatod igen. kemoterápia lényege: a beteg vérébe pár órán keresztül gyakolatilag mérget folyatnak injekciós tűn keresztül. szegény :((

dehogy sugároz, csak neki nagyon szar. (a teste érzi a vérmérgezés tüneteit, ezért hánynak sokan a komoterápiától)

2010. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Nyugodtan meglátogathatod, nem sugároz az ég világon semmit sem!
2010. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Felhívtam a terhesgondozót a Jánosban, ott azt mondták, a sugárkezelés vizeleten, székleten és bőrön keresztül sugárzik és semmiképpen ne menjek be.

Azért köszi a válaszokat!

2010. jún. 16. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Masodik es harmadik valaszolo! Olvassatok el ujra a kerdest. Szegeny rokon nem csak kemoterapiat kap (attol valoban nem sugarozna), de SUGARKEZELEST is. Jobbulast a rokonnak, te viszont terhessen ne latogasd!
2010. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól tetted, hogy felhívtad a kórházat!


Pont írni akartam, hogy nálunk a családban is van sugárkezelt, és utána minimum 1 hétig nem talizhatok vele!!!!!


Jó egészséget!!

2010. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó. Ő egyszerre kapja a kettőt, ezért is írtam perjellel, ez zavarhatta meg őket.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 16. 18:14
 9/10 A kérdező kommentje:
És utolsó előtti, szintén köszönöm!
2010. jún. 16. 18:14
 10/10 anonim ***** válasza:
igen. bocsánat, tényleg felületesen olvastam el. még nem is hallottam olyan, aki egyszerre kapta. de ezek szerint van ilyen is.
2010. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!