Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes ikerterhes vagyok,...

10 hetes ikerterhes vagyok, tegnap este megettem egy jó nagy tányér mákos gubát. Nagyon görcsölök és hasmenésem van. Vehetek be egy szem Nospát?

Figyelt kérdés
Szombat este lévén és mivel ez nem olyan nagy baj, nem akarom a dokit ezzel zargatni. Reggel óta iszonyúan fáj a gyomrom, görcsölnek már a beleim is. Ráz a hideg, nincs erőm, szédelgek. Biztosn a guba volt, már akkor sejtettem, hogy nem friss. Azóta ettem egy kis levest és dinnyét, de még mindig fáj a hasam. A nospa szedhető igaz? De gyomorrontáskor érdemes szedni, vagy hagyjam, hahy tisztuljon ki, aminek ki kell?
2018. jún. 23. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez epegörcsnek hangzik. Rostosan (dinnyét se) ne egyél.Sok, tiszta víz. Kitisztul majd. Első trim, nem vennék be semmit.
2018. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor ma koplalósra veszem a z étkezést. Esetleg egy kis pirítós szerinted lehet enni? Rosszul vagyok, de már lassan éhes is.
2018. jún. 23. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Valamit muszáj lesz,úgyhogy szerintem pirítóst ehetsz.Jobbulást!
2018. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Kis pirítós nem árthat, de ha lehet, szárazon edd, legalább ma! És igyál sok vizet!


Jobbulást kívánok!

2018. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha tényleg epegörcsöd van, a legjobb az lenne ha semmit nem ennél, még pirítóst sem (a kórházban is csak infúziót kap egy epe beteg ekkor). Én meg bizony így, ha szombat este van ha nem, elmennék az ügyeletre.
2018. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Inkább gyomorrontás, mint epegörcs. Pontosan a gyomrom fáj és a beleim. Az epe meg a bordaív alatt fáj és kisugárzik a váll irányába, ahogy olvastam. Nekem inkább a nem friss étel okozta bajom van. Mérséklődött talán, kicsit már jobban vagyok. Köszönöm mindenkinek!
2018. jún. 23. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a dokit vagy a védőnőt. Nekem kifejezetten mondták a Nospát meg amniocentézis után is szokták szedetni a kismamákkal, de mindenképp érdeklődd meg a nődokitól, háziorvostól vagy védőnőtől.
2018. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez gyomorrontás!

Nem epegörcs..:S

Mikor nekem gyomorrontásom volt, én 2-3 napig csak ittam, mert nem bírtam enni. Utána csináltam reszelt almát,azt ettem és mikor nem jött vissza, a főtt krumplival próbálkoztam, hátha nem jön vissza. Nem jött, úgyhogy jöhettek a levesek és aztán a főzelékfélék, később egy kis feltét és végül a szilárd ételek (pl hús). A folyadékfogyasztásra figyelj, ha hasmenésed is van, mert én keveset ittam és majdnem kiszáradtam 1 hét után. :S Begörcsöltek a végtagjaim és be is pánikoltam. Orvos sógorom azt mondta páromnak, nyomasson belém vizet és calciumot. Nekem egyébként egy nagy tál fánktól lett gyomorrontásom, azóta se kívánom.. :(

2018. jún. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!