Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nehezen tudok pisilni. Másnak...

Nehezen tudok pisilni. Másnak is van ilyen problémája a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Csak sokadik próbálkozásra és csak haspréssel sikerül megindítanom a vizeletemet. Addigra meg nagy feszül az egész hólyagom, sokszor már fáj a hasam, annyira kell.

Sokadik próbálkozásra meg szokott indulni, akkor is lassan jön, nem erős sugárba, elég sokat ülök a wc-n, mire kiürül.

36 hetes vagyok. Csak folyamatos feszítést érzek a medencémben, meg a szeméremcsontomnál. Fájásaim nincsenek.

Van más is ilyen problémával? Mi a teendő ilyenkor?


2018. jún. 24. 09:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
Elmesz az orvoshoz ő megvizsgal es megmindja hogy mitol lehet.
2018. jún. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Szerintem ez hólyaghurut, nekem is szokott lenni, vagyis volt terhesség alatt és előtt is. Orvos ír rá gyógyszert.

Jobbulást!

37+4 hkm

2018. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Velem elofordult ilyen, amikor a masodik babat vartam es az utolso teimeszterben voltam, illetve most, a 3. babaval mar korabban joval.

A doki azt mondta, hogy ez “normalis”, gyakorlatilag a baba feje (vagy kisebb tehessegnel az egesz meg a babaval egyutt) nyomja a hugyvezeteket es gyakorlailag elzarja a csocet. A holyag tele van, erzed az inhert, de a baba altal lezart cso miatt egyszeruen nem jon ki semmi.


Nekem azt javasoltak, hogyha ilyen van, vagy ugy erzem, hogy az ingerhez kepest keves vizelet tavozott, akkor a wc-n ulve doljek elore-hatra tobbszor/folyamatosan, ilyenkor a magzat kimozdulhat a helyerol es megnyilik az ut. Tenyleg mukodni szokott.

Az is jo, ha ilyenkor setaldz egyet, vagy lefekszel, jobbra-balra fordulsz, megemeled a csipodet, hasonlok, tehat a oenyeg, hogy valahogy elmozduljon a gyerek.


Nagyon kellemetlen, de normalis jelenseg sokaknal, viszont oda kell ra figyelni.

Ha huzamosabb ideig elofordul, hogy nem urul ki a holyag, akkor a pango vizeletben elszaporodnak a bacik, raadasul a sok probalkozastol konnyen fel is juthatnak. Ugye ez gyulladast okozhat.

Eleve hugyuti fertozes tunete us lehet ez a dolog, igy a dokit (akar haziorvost, vedonot) erdemes felkeresni, ha ilyen van. Vigyel vizeletmintat es a martogatos tesztcsikkal megnezik, hogy baci/genny van-e benne. Ha tiszta, akkor nem fertozes okozza a panaszt, hanem a baba elhelyezkedese.


Ha egyaltalan nem megy jo ideig a pisiles, tehat sehogy nem indul meg es mar nagyon feszit, akkor viszont be kell menni a korhazba. Kateterrel leengedik a holyagot, mert meg is repedhet.

De ez eleg ritka.

2018. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
54%

Èn is hólyaghurutra gondolok.Nekem is vannak hasonló panaszaim ès baci van a vizeletben.Szerintem menj orvoshoz.Jobbulást

18hetes kismama

2018. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as tökéletesen leírta. Nincs mit hozzáfűzni.
2018. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen ugyan azt mondta az orvos mint a 3-as válaszolónak. Szüléssel szűnt meg csak.
2018. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És nektek ez jelezte is, hogy közel a szülés? Vagy még utána sokáig egyben voltatok?
2018. jún. 24. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, nekem kb.az utolsó másfél-két hétben volt ez az első gyerekemmel. A második máshogy feküdt, nála ez nem volt, akkor nagyvécézni nem bírtam a végén, itt nyomott el valamit, na akkor visszasírtam ezt az állapotot...
2018. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2 ok lehetseges ok, ami miatt mindenképpen jelezni kell mihamarabb a dokinak.

1: fertőzés, amit kezelni kell


2 : elnyom valamit, ami miatt a vese, és vagy a hólyag nem tud rendesen működni, ezt is kezelni kell. Mert biztosan "nem esne jól" egy vesegörcs..


Teendő: mihamarabb az orvossal konzultálni

2018. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ui.: persze lehet normalis jelenség is, de ezt innen nem tudjuk megmondani...
2018. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!