Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lesz a babátok neve?...

Mi lesz a babátok neve? Egyedi vagy inkább hétköznapibb nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
Mindig is egyedi nevet szerettem volna,erre most Jázminnak hívom őt,mióta tudom,hogy babát várok. Pedig ez aztán minden,csak nem egyedi.
2018. jún. 25. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha lányunk lesz Nádin Abigel lesz ha fiú , én az apja után Zoltánt adnám de ez meg kérdéses! Apja lehet csak második névnek akarná!

Viszont a Zoltánon kívül meg nincs ötlet ! :((


A Jázmin szép egyébként ! (Bár nálunk a virág nevek ki vannak lőve)

2018. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Magyarországon egyedibbnek számít, de ugyanúgy kell írni, mint külföldön és nem újkeletű név. Magyarországon ritka, külföldön több országban top 15ben van. Szerintem nem kirívó név.

Nem divatozni és különcökni akartunk, egyszerűen ez tetszett és maradt a listából. Egyáltalán nem bántuk meg, illik rá.

2018. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Sokáig az "egyedi" név tetszett. Konkrétan az Amina 14-16 évig. De annyi Amira lett, hogy az Amina (Tűzsivatag ihlette) elvesztette számomra a jelentősegét.

Fiam lett, Botond lett a neve. Azt tapasztalom, hogy amit ritkábban hallok az tetszik jobban. Amúgy Botondot sem ismerek másikat a fiamon kívül. (A Jázmin gyönyörű név!)

2018. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Emília


Mindenki döntse el maga, hogy hétköznapi, vagy egyedi-e, mert nem tudom.


Mindenesetre nekem fiúból az Áron tetszett mindig gyerekként, akkor ritka volt, manapság gyakoti.

Ilyen a Hanna, és a Hanga is, 10 évesen tetszett meg. Amilyen gyakori nem adnám, de férjemnek nem is tetszenek annyira.


Jázmin nekem semleges, de szerintem nem rossz választás, ha megy a vezetéknévhez

2018. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Anikó


Sajnos manapság már a hétköznapibb nevek számítanak különlegesnek. Direkt nem akartam túl egyedi nevet, mert manapság mindenki ezt majmolja, hogy minél furább neveket adjon a gyerekének.

2018. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Patrícia vagy Gellért, hogy mennyire különlegesek azt nem tudom, de mindenképp olyat szeretnék ami a közvetlen környezetemben nincs. Amúgy nekem a Janka a favoritom, de a férjemnek nem tetszik. A Jázmin is gyönyörű, évekkel ezelőtt az is kedvenc volt, csak túl felkapott lett, így már nem adnám a lányomnak.
2018. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiunknak hagyományos, de ritkább neve van. Ha bemutatkozik mindenki azonnal érteni fogja, de mégse lesz 5 másik ilyen nevű fiú az osztályában.


Nálunk ez is szempont volt, mert a férjemnek ritka neve van, ami hasonlít egy nagyon gyakori névre és rendszeresen félre hallják, félre írják.

2018. jún. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként "tucatnevet" nem szerettem volna, a mi nevünket is megkérdeztem 2 egymás melletti településen a védőnőt ( költözés miatt jártam 2-höz is) A környékben annyira nem jellemző, hogy egy van, aki a már elhunyt nagyszülő után kapta.. És ő is 10 év körüli...

( az egyik védőnő már akkor is az volt, amikor én gyerek voltam...úgyhogy képben van 😉)

2018. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Ha fiú, Miklós Attila, ha lány akkor Júlia Róza. Már van egy Róbert Zsoltunk.
2018. jún. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kislány, akkor Eszter lesz a mamám után, ha fiú, akkor Levente.
2018. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!