Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert kellene ket helyre...

Miert kellene ket helyre jarnom terhesgondozasra?

Figyelt kérdés

Ma voltam az elso uh-n, a doki mondta, hogy jelentkezzek a helyi vedononel es a teruletileg illetekes sztkban terhesgondozasra, mert majd onnan kuldenek vervetelre.

De miert kell ket helyre jarnom? Es miert csak 12hetesen menjek vervetelre, hamarabb nem jo?

Tudom, nem itt kellene kerdeznem, de annyira meg voltam szeppenve, hogy elfelejtettem feltenni ezt a ket kerdest, es legkozelebb csak ket het mulva megyek


2018. jún. 28. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is így ment. A magándoki nem tudott az sztk-ba beutalót adni, ezért mennem kellett az sztk-s terhesgondozásra is. A védőnő pedig egyébként se kikerülhető.

Annyi hogy az sztk-ban sose vizsgáltak, csak a papírokat adták.

2018. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Tavaly szültem, de nem kellett menni az sztk-ba, csak magándoki, védőnő és háziorvos. A vérvételre a beutalókat a háziorvos adta.
2018. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
En maganuton szeretnem rendezni a vervetelt, es minel hamarabb. Csak nem tudom "lehet" e.
2018. jún. 28. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk a védőnő adja ki a kiskonyvet ami nem ki kerülhető ahogy írta az első. Viszont vidéken a háziorvos egyszer lepecsételi a kiskonyved és csinál EKG-t, a kiskonyv pedig a továbbiakban a beutaló is egyben a többi vervetelre, de az első vervetelre plusz papir is kell ellenanyag és betegség szűrés miatt. Utána mar csak nst lesz sztk-ban nekem, valamint a 12, 18 és 32 hetes Uh. Ha nem maganban csinaltatod.
2018. jún. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, az "sztk-s terhesgondozás" kiváltható a háziorvossal is. Én viszont a háziorvosnál nem jártam egyszer sem terhesség alatt.

Első voltam.

2018. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Védőnőhöz kell járni, a vérvételt szerintem megcsinálhatod magánban, az első trimeszterit bármikor az első 12 hétben.
2018. jún. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet magán úton rendezni a vérvételt.Tavaly szültem az első vérvételt sztk -ban csinálták aminek soha nem kaptam meg az eredményét,se én se a nőgyógyászom állítólag a háziorvos sem, úgyhogy a többit már a Synlab-al csináltattam és teljesen rendben mentek a dolgok.A védőnő mondta miket kell nézetni azon felül ami a kiskönyvben van, meg mikor kell menni rájuk.Gond nélkül lezajlott az egész.Meg olyan sokba se került.
2018. jún. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a beutaló miatt kell menned az SZTK-ba is. Ha magán úton szeretnél menni hívd fel a dokidat és kérd meg, hogy mondja el mit nézess a laborban, ennyi.

Az első vérvételre mind a 2 terhességem alatt azt mondták, hogy a 12. hétre legyen meg. A 10. hét körül mentem.

A kiskönyves beutalót egyébként nem minden SZTK labor fogadja el, nálunk pl. az nem elegendő.

2018. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

12 hetesen van a következő uh és a vér vizsgálaz

12 hetes uhán megnézik h mindene meg van e a babának jó e a nyakiredő stb

A 12 hetes vérfételen vércsoportot ellenőriznek és azt h nem vagy e nemi beteg

2018. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!