Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire okoz (hat) problémát...

Mennyire okoz (hat) problémát ha utolsó trimeszterben rengeteg tejet iszok?

Figyelt kérdés
38. Hétben járok,és alig iszok vizet, naponta 4-5 liter tejet iszok van hogy többet ebből lehet bármi probléma?
2018. júl. 2. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Semmi. Én is sokat ittam, mert kívántam,+ állandóan égett a gyomrom, és csak a tej segített rajta.
2018. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha a cukroddal nincs baj, akkor nem hiszem. Meglepő lehet, de a tejben lévő tejcukor elég erős inzuliválaszt vált ki. Inzulinrezisztensként tudom, hogy 1 pohár tejből sem mindegy, hogy melyik napszakban ihatom, a 4-5 liter az brutális mennyiség, talán annak sem semleges, akinek jó a cukoranyag cseréje. 1 deci tejben 50-60 kalória van, egy literben 500-600, azt számold ki, hogy csak tejből 2500-3000 kalóriát viszel be. Semmi mást nem eszel? Mert ez kalóriában fedezi a napi igényedet terhesen is. (Tápanyagban természetesen nem!) Ha mellé még eszel rendesen, az már elég kalória lenne egy szénbányásznak is. :))))


Kifejezetten károsnak nem gondolnám, de azt se mondom, hogy hű de jó dolog.

2018. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A terhességhez így külön nincs kompetenciám hozzászólni, de mint dietetikus alapvetően nagyon egészségtelennek tartom az ilyen mértékű tejfogyasztást. Eleve naponta 4-5 litert meginni bármilyen folyadékból, akár csak vízből is, semmiképp nem tekinthető normálisnak és egészségesnek.


A tej a magas cukortartalma és a már említett rossz inzulinválasz miatt addiktív hatású, vagyis minél többet iszod, annál jobban kívánod.


A rendellenes mértékű kívánósságod mögött állhat kalciumhiány, amit más úton kellene orvosolni.


Természetesen nem szeretnék beleszólni, hiszen a Te döntésed, de javasolni mindenképpen csakis azt tudnám, mint szakértő, hogy nagyon sürgősen próbáld kiiktatni a tejet, vagy legalábbis minimálisra csökkenteni. Helyette tiszta víz, illetve kalciumban és vitaminokban gazdag étrend amit ajánlanék.

2018. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A rengeteg tejzsír, tejcukor okozhat gondot, meg a tejbe kerülő sok növekedési hormon és antibiotikum is.


Én inkább szednék multivitamint és extra kalciumot, mint innám ezt a rengeteg tejet.


Egy közepesen zsíros tej literje 620 kalória, azaz te beviszel csak ivással 2500-3000 kalóriát PLUSZBAN. Egy kiló háj felszedéséhez pedig 7000 kalória kell pluszban, azaz nálad 2 és fél nap.

2018. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus,én is iszom a tejet mostanság,mert iszonyatosan ég a gyomrom,és ez egyfajta megoldás rá. De csak max.0,5-1 liter csúszik le.

Biztos 4-5liter iszol? Mert esetleg tényleg a gyomorégés miatt iszod,akkor sajna ez a menniség még pluszban okozhat kellemetlen hasfeszülést is mellé!

2018. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Szia én mindennap megittam 2-3 litert siman kose ertunk a boltbol mar ittam a dobozbol. Most undoritonak talalom sot terhesseg elott se volt a kedvencem 😀 de kb 25. Hettol szulesig egesznap azt kivantam es itt 😊 semmi baj nem lett hala istennek😊nekem annyit mondott a dokim ha nem 3,2 % akkor nem baj.
2018. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért azt tudni kell a tejrol, hogy nem egészséges ennyit inni belole főleg ha közeledik a szülés és utána pedig meg inkább! Kivalaztodik az anyatejben és elég erős allergiás reakciót válthat ki a a babanal. Emellett nagyon sokszor a baba besegít a vercukrod helyreállításában és ha szülés előtt sokszor magas a cukrod pl emiatt, akkor szuleskor a gyerek az állandó magas vercukrod miatt behipozhat, azaz hirtelen leesik a cukra szülés után a túlzott inzulin termelés miatt, ami komolyan nagyon veszélyes!!! Én cukros kismama vagyok de a nem cukrosoknak is mindig felhívom erre a figyelmet, m alapból erre nem is kell nekik figyelni, pedig bárkinél lehet ebből gond! Én kerülnem az ilyen mértékű tej fogyasztást!
2018. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!