Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mennyi súlyt mértek a...

Kinek mennyi súlyt mértek a 29 héten, és végül mennyivel szülte meg a kislány babóját? Ja, és szedtetek a terhesség alatt kismama-vitamint?

Figyelt kérdés

Nekem kiscsaj lesz, és 1580g-ra saccolta a gép, csak kivi vagyok, hogy másnak hogy alakul(t)...


Köszi


2010. jún. 17. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a 30. héten mértek 1300grammot, azt mondták nem lesz nagy baba, nem is bánom, talán így könnyebb lesz. Én a Gravidát szedtem a 20. hétig.De azt mondják ezek az értékek abszolút nem pontosak, az a biztos mikor kibújik.
2010. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm Neked! :-)

persze, tudom, hogy nem tuti, pont azért is kérdezgetem...

2010. jún. 17. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz én kisfiút várok, de a 27. héten mértek 1200 g-ot. :-)
2010. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

27 hetesen volt 853 grammra becsülve a lányom, 38 hétre született 2800 grammal.

Jövő héten megyek uh-ra az ikrekkel, 28 hetesen, ha érdekel megírom az ő méreteiket, bár ők fiúk lesznek ha minden igaz.

2010. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. :-)


Uccsónak: köszi, de ikrekkel nem tudom összehasonlítani, mert Ők biztos másképp növekednek, mint az egykék..:-)


De arról írhatnál, milyen 2 kis életkét hordani??? :-) Sokkal másabb, mint egyet? :-) császároznak?

Gratulálok!

2010. jún. 18. 17:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok. Nem biztos hogy annyira máshogy fejlődnek, mint az egykék. :-)

Nálam 12 hetes uh-n nagyobbak voltak mint a lányom egyedül (pár mm-rel ugyan), most kb akkorák voltak 24 hetesen, mint a lányom volt ugyanennyi idősen. Kíváncsi leszek, kedden megyek uh-ra, hogy most mekkorák.

Nagyon szép és könnyű terhességem volt a lányommal, és eddig a fiúk is ugyanzet hozzák (koppkoppkopp), hála Isten minden rendben, és elég jól bírom. Már csak pár cm választ el, és akkora a pocim mint a lányommal volt a végén, kicsit félek mi lesz később, hogy bírja majd a gerincem, de próbálok sokat pihenni (egy 19 hós lány mellett). :-)

Nagyon örültem hogy ketten vannak, mindig is szerettem volna ikreket. Első perctől tudom hogy mikor melyik mozog (bár mostanában már neccesebb), és csak annyiban különbözik az egyes terhességtől szerintem, hogy olyan mintha egy hét alatt kettő tellne el: pocaknövekedésben pl. Szalad az idő, de lehet azért is, mert a lányom lefoglal.

Most utoljára az első baba be volt fordulva, a mások faros volt, azt mondta a dokim, ha így marad, vagy a másik is befordul, akkor simán megszülhetem őket(a lányomat is simán szültem), bármely más esetben császár.

Most azon parázok hogy nehogy korán jöjjenek, és hogy ne kelljen befeküdnöm, remélem minden ok lesz!

És persze remélem veletek is minden rendben lesz, szerintem szép nagy babócád lesz!

2010. jún. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a leírást.:-)

Nem tudom elképzelni milyen lehet...tök furi :-), de biztos csodás...Milyen érdekes, hogy súlyban ugyanott vagytok...azt gondoltam, hogy sokkal kisebbek, mivel alkalmazkodnak a kevés helyhez...

A szülést sem tudom elképzelni, még az egyet sem, mert Nekem első baba lesz, nemhogy kettőt.:-)

Akkor hogy? Amelyikük most be van fordulva, ő jön ki előbb, aztán utána a másik, vagy...????

Az nem veszélyes addig a másikukra, mert hát a tolások miatt összenyomódik ő is...

Micsoda csoda....:-)


Biztos nem jönnek előbb, miért gondolod, hogy igen?


szió

2010. jún. 20. 11:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az ikres vagyok, 28 hét 1 naposan 1000 grammra becsülték mindkét babámat, és mindketten befordultak. Így még nagyobb az esélyem hogy megszülhetem őket simán, már ha így maradnak. Egyébként úgy van, hogy amelyik közelebb van a kijárathoz, az jön előbb, aztán 5-30 perccel később a másik. Legalábbis szakirodalomban így van. Tapasztalatom még nekem sincs, csak egyet szültem.

Van akinél a kitolás másfél óra is van, ott is sérülhet a baba, nálam a lányom harmadik igazi tolóra kijött.

Veszélyesebb persze mint az egyes szülés, de sajnos mindenhol lehetnek komplikációk, akár egyes, akár többes terhesség.

2010. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja és átlagban 37 hétre jönnek az ikrek, a lányom is előbb jött (bár teljesen érett baba volt, úgyhogy szerintem neki ez volt az ideje, 38+3 hétre jött) második terhességem (általában második gyerek előbb jön) és a külső méhszájam 1 ujjnyira nyitva van. Szóval van okom azt gondoloni a statisztikák alapján, hogy kicsit előbb jönnek, remélem tényleg csak kicsit.

Minden jót nektek!

2010. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok, örülök, hogy rendben vannak a srácok! :-)

Juj, de izgi lesz, már egy sima szülés is kész csoda, de egy dupla...szorítok, hogy ne kelljen császározni, és szívesen veszem, ha írsz, hogy hogy vagytok...:-)


szióka

2010. jún. 21. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!