Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi kell meg varhatoan oktober...

Mi kell meg varhatoan oktober kozepe-vege szuletesu babanak?

Figyelt kérdés

Eddig ezek vannak:

Negy hosszu ujju body-(2 newborn 2 62)

6 rovid ujju (62-esek)

2 ujszulott rugi

3 ujszulott naci(2 labfejes 1 labfej

nelkuli)

4 62-es naci-1 labfejes tobbi labfej nelkuli

egy ujszulott napozo-pizsama

Es egy kisszoknyas ruci ez is ujszulott


2018. júl. 5. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy őszi overál mindenképp, ki tudja, milyen idő lesz, amikor hazaviszitek.
2018. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 56-os rugi alá mégis mit adsz, ha rövid ujjú body-ból csak 62-est veszel? :)


Októberi gyereknél a napozónak már semmi hasznát nem veszed. Pizsamának is kevés (lenge).


Úgy gondold át, hogy mihez mit adsz.

Rövid body a rugihoz megy, hosszú body pedig a nadrágokhoz (őszi, téli öltözetnek). Így legyen min. 1 heti szett, aztán lehet 2 nap alatt elfogy és moshatsz, mert lebukja, kifolyik a pisi, kaki...

2018. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hosszú ujjú body még szerintem kelleni fog ha mem akarsz naponta mosni. Ha vannak lábfej nélküli nacik, akkor kell azokhoz zokni. Októberben hűvös lehet már, sétákhoz kelleni fog egy overál. Kell még vékonyabb és vastagabb sapi is. Én egyébként vettem kisnacikat a babának de egyáltalán nem találtam eleinte praktikusnak, jobban szerettem a rugikat. Azok alá jó a röbidujjú body.

A 62-es méret egyébként lehet, hogy nagy lesz még neki de ha van pár 56-os akkor tudsz szükség esetén rendelni vagy a férjeddel vetetni.

Napozót/rövid pizsit újszülött méretben nem hiszem, hogy októberben kihaszmáljátok majd (eleinte fázósak a babák általában) szóval azt én nem vennék többet.

2018. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vékony sapka, vastag sapka (kötősek)

Overál, aminek egyben van az alja (bundazsák)

Kocsikabátok sétához és otthonra nadrághoz (elöl patentos felső, ezeket nagyobbra méretezik általában)

Plüss vagy bélelt rugdalózó sétához plusz rétegnek vagy hűvösebb helyekre

Több pamutrugdalózó

Zokni (bár ezt elég macerás egy síró újszülöttre ráadni, de ha már vettél jópár nadrágot, akkor kell)

56os bodyból több


Nem lehet kiszámítani, hogy bukós lesz-e a baba vagy nem, ezért elég nehéz megmondani, hogy mennyi ruha kell. Vedd figyelembe, hogy van-e szárítógépetek, vagy mennyire lesz meleg, milyen gyorsan száradnak a ruhák. Ha ma 5x kell átöltöztetni, és nem szárad meg holnapig... Lehet, hogy az 56osban is el fog veszni eleinte, hiába mondják, hogy nem kell mert úgyis gyorsan kinövi, de addig is adni kell rá valamit. (Nekünk 50es is kellett, mert az első 2850g volt, ami azért nem ritkaság, én 50esből használtakat vettem fillérekért, mert lehet, hogy nem is kell, ne költsek rá sokat.). Jók a rövid ujjú bodyk, mert könnyebb ráadni, és könnyebb fölé másik hosszúujjút adni.

Ha teheted, vehetsz 68as ruhákat is, most több időd van nézelődni. Az még télre fog esni.

2018. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi rövid ujjú bodykat nem is használtunk az október végi babanknal.56-os hosszú ujjú bodykat vettünk 10db-ot kb.A rugdalozok nekem tetszettek viszont a baba állandóan kihúzta a labfejet és elakadtak a lábai közepén úgyhogy mi hamar attertunk a nadrágokra zoknival, vagy csak simán egy harisnyában elvolt a lakásba.Teli overalt vettünk nem bantuk meg.
2018. júl. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én saját példámból adódóan vennék még kisebb ruhát is (nem sokat csak egy párat ,biztos ami biztos) Én bevásároltam mindenből 56 os méretben és megszületett a kislányom 44cm-rel 2560g-mal .. Most tartunk ott ,hogy a hirtelen vett ruhákat tudjuk ráadni mert az 56os még mindig van ami nagy rá .
2018. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez kevés lenne. Hosszú ujju bodyból dupla ennyit vennék. Nincs benne 56-os rövid ujju. 2 rugi kevés. Vettél 3 nacit, azt adod bodyval de ez így lenge egy lassan téli babának, ehhez még kell felülre pulcsi vagy kardigán, rékli.

Ezen felül harisnya, sapka, overáll, zokni.

Napozót egyáltalán nem fogd tudni ráadni.

2018. júl. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Múlt októbernen szültem.

Ennyi ruha kevés lett volna.

Nem tudhatod, milyen idő lesz, mekkora lesz a baba. A tippelés nagyon messze is lehet. Nálunk egy hós koráig csak ötvenes ruhák voltak jók rá.

De ennyi darab szerintem kevés, mi dupláját vagy inkább többet vettünk, és ki is lett használva.

Vastag ruhákból feltankoltunk, takarók, kocsitakaró, bundazsák stb, aztán felét se kellett használni.

2018. júl. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem október végi gyerekem van, amik kellettek:


-8-10-12 body, nagyrészt hosszúujjú, 2-3 rövidujjú volt, vegyesen 56-62 méretben, 1-2 cm eltérés volt a két méret között, én scamp bodykat vettem.

- 8-10 garnitúra ruha, ez lehet rugdalózó, vagy nadrág-fölső együttesek, ahogy tetszik. Nekünk volt rugiból 8-10 kb, ez 56-os és 62-esből 3-4 db nadrág-fölső együttes. 4-5 db zoknit is vettem hozzájuk.

-2-3 db olyan ruha amiben elvittem ide-oda, ezek kantáros naci hozzáillő pulcsival, stb. voltak.

2-3 pizsama rugdalózó 56-os

hálózsákot vettünk, de nem szerettük , nem használtuk

-őszi termo overál 62 vagy 68 méretben, hogy alá lehessen öltöztetni, ehhez plüss sapka 2 db

-téli overál vagy bundazsák,amihez kapucni ,kesztyű van, szintén 62-68 méretben, hogy elég legyen tél végéig , ehhez meleg téli sapka 2 db.

Ha gondolod , az overálokból lehet 2 db is, váltásnak.

-2-3 db vékony pamut újszülött sapi,ami esetleg bent a lakásban, vagy a kórházban kellhet, ill nagyon hidegben én először egy ilyen vékony fejre simuló pamut sapit adtam rá, és erre a téli meleg sapit.

2018. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!