Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki magnéziumot szed...

Ha valaki magnéziumot szed terhesség alatt, akkor várhatóan nagyobb lesz a baba?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok, legutóbbi uh-n a baba kb egy héttel nagyobbnak tűnt a koránál.

Egyik oldalon megakadt a szemem egy mondaton, miszerint a magnéziumtól lesz nagyobb a baba. Magne b6-ot szedtem, de váltottam magnerotra, mert az előzőtől mindig nagyon éhes voltam, most napi két szem magnerotot szedek.

Szerintetek van ennek valami alapja?



#baba #terhesség #magnézium szedés
2017. márc. 6. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nincs.
2017. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. márc. 6. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs. Egyébként az enyém már a 18. héten nagyobbnak tűnt egy-két héttel, de ez még változhat, meg nem is tudják annyira pontosan megmondani.

Én úgy tudom, hogy a sok fehérjétől nő jobban a baba, nem a vitaminoktól meg hasonlóktól.

2017. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy van valami alapja, mert akinek pl. elmarad a növekedésben (méhen belüli sorvadás, retardáció), annak kórházi befektetés esetén magnézium infúziót szoktak adni, vagy javasolni szokták a magnézium szedését.
2017. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Na ezt még nem hallottam. Semmi köze a vitaminoknak a gyerek súlyához, méretéhez.

Sok oldalon láttam én is, hogy az Elevittől hatalmas babák lesznek. Tévhit.

Ez a genetikán múlik egyedül.


Kislányom is nagyobb volt mindig a koránál 1 héttel legalább, de ezzel semmi gond nincs, minden baba más ütemben fejlődik. Terhesség elejétől Elevitet szedtem, és 2980 g volt mikor született, a 37+2.héten.


Egyik barátnőm pedig egész végig Gravidát szedett, és 38.hétre született, 4500 g volt a baba.

2017. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Nincs alapja, végig nagy dózisban szedtem mg-citrátot (2400 mg/nap) és Gravidát is, 40+0-ra született a kisfiam, nem érte el a 3 kilót sem. Kizárólag genetika a magzat testmérete, ha nincs egyébként olyan betegség, ami befolyásolja a növekedését - pl. lepény korai öregedése, köldökzsinór elégtelen vérellátása, ami retardációt okoz, kisebb lesz a baba, vagy kezeletlen diabétesz, amitől nagyobb.


De vitaminokkal, ásványi anyagokkal, Böske tánti becsináltlevesével ezt nem lehet befolyásolni.

2017. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Ez a masodik babam.Az elso 38 hetre szuletett 2500 grammal, de makkegeszsegesen, bar 3100 korulire becsultek. Mondtak, most valszeg nagyobb kesz, de nekemvegy harom kilos baba is sokkal nagyobb lesz 😀
2017. márc. 6. 20:35
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

A tudomány fejlődésével mostanában már napvilágot látott, hogy nagy a bizonytalanság a korbecslés körül, így a "mi lenne a normális méret" is eléggé kétséges, mert ugye mihez képest mi lenne? Szóval eddig nagy magabiztossággal becsültek magzatkort, mostanra meg rájöttek, hogy nem igazán tudják pontosan megbecsülni. Persze ez a "tudás" még néhány fényévre van a hazai kórházaktól...

[link]

2017. ápr. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!