Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem muszáj 91 napos igazolást...

Nem muszáj 91 napos igazolást szerezni?

Figyelt kérdés

Augusztusban töltöm a 91 napot.

A munkahelyen leadom az adókedvezményen papírt és ennyi? Elvileg mást nem is kell leadni hozzá a munkahelyen sem.


Neten ezt találtam:

"A családi kedvezmény érvényesítéséhez szükség van a várandósság tényéről kiadott orvosi igazolásra, amelyet ugyanakkor nem kell a bevallással egyidejűleg benyújtani, de egy esetleges ellenőrzés során az adóhatóság kérheti azt. Ennek nem kell új dokumentumnak lennie, bármilyen olyan orvosi papír dokumentum melyen szerepel a fogantatás időpontja."


Akkor most muszáj kérni 91 naposat? Mert nekem ebből az jön le, hogy nem.


2018. júl. 9. 17:52
 1/8 A kérdező kommentje:

"A családi adókedvezmény a még meg nem született gyermek után is igényelhető, mégpedig attól a hónaptól, amelyben a várandósság eléri a 91. napját. Erről a terhesgondozáson ad igazolást az orvos. A kiállított dokumentumot NEM kell csatolni a családi adókedvezmény igényléshez. Az igazolást csak abban az esetben kell bemutatni, ha a későbbiekben adóellenőrzésre kerül sor."



Kérnék én ugyan, de egyelőre nincs orvosom. Kinek van még ilyen korán? Szóval nem értem kitől kellene kérnem.

Mert védőnő/háziorvos azt mondta ők nem adják.

Nőgyógyász orvosom még nincs, egyszer voltam nőgyógyásznál random egynél, aki megállapította a terhességet , de ennyi. Akkor kitől kérjem?

2018. júl. 9. 17:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
91 naposan, már 3 hónapos elmúltál, azért akkor már illene találkozni újra egy nőgyógyász orvossal, és nyilván tőle kell kérni a papírt.. Az adókedvezményes papírral együtt az igazolást nem kell leadni, de nálad kell lennie, ahogy te is beidézted, mert ha ellenőriznének, akkor ezzel tudod igazolni, hogy amikortól igénybevetted az adókedvezményt, akkor már valóban jogosult voltál rá. Szóval kérj egyet a nőgyógyásztól. 12. hetesen úgyis menni kell ultrahangra.
2018. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 12 hetes genetikai UH-ra a Czeizel Intézetbe megyek. Ott is adnak egy bármilyen orvos akkor? Tehát nem kell, hogy "saját" orvos legyen? Bárki ad?
2018. júl. 9. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell saját orvosnak lennie, sok embernek nincs fogadott orvosa, és ahhoz jár, aki éppen rendel. Egy nőgyógyász orvostól kell papír, ennyi a lényeg.
2018. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, így már világos.


Köszi!


Akkor majd beszerzem.

2018. júl. 9. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát a genetikai uh-n szerintem nem fognak neked ilyet adni, valószínűleg elirányitanak az orvosodhoz. Gondolom csak van, ha mas nem sztkban. Nekem speciel a háziorvos adta mindkètszer.

Kelleni csak akkor kell ha igènybe akarod venni az adókedvezmènyt. Leadnod nem kell, bár a könyvelők előszeretettel elkérik, de neked kell 5 èvig megőrizni, mert a NAV ezalatt kérheti tőled hogy jogosan igényelted-e.

2018. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha simq sztk.ba mész, megvizsgálnak és kiállítják a papírt ha kéred. Rajta kell legyen hogy x napon bizonyított az elő 91 napos terhesség.
2018. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményhez nekem a védőnő adott igazolást. Ha legközelebb találkozol vele kérdezz rá.
2018. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!