Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állitolag bakteriális fertözés...

Állitolag bakteriális fertözésem van,6hetes terhes vagyok, meg nem vizsgáltak, tegnap voltam orvosnál és azt mondta 12hétig nem adhat semmit mert attol elvetélhetek. Nem baj hogy ezt nem kezelik ki? Infok lejebb

Figyelt kérdés
ultrahangon minden rendben volt de én jeleztem hogy kevés sárgás viszketö folyásom van az orvos azt mondta semmit nem lehet tenni 12hétig.Szerintetek igy elvetélhetek????nem gond ez a babának hogy ez kezeletlenül marad??kérlek segitsetek mert nagyon kétségbe vagyok esve....:(
2010. jún. 18. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
figyu, először is kenetet kellene levenni és kitenyészteni. De szerintem, ha viszket, akkor kb 90% hogy gomba. Én úgy tudom ilyenkor gomba elleni hüvelykúpot adnak és úgy tudom nem okozhat vetélést. ha pl ha majd a 36. héten a kötelezően levett kenetből Streptococus baktérium tenyészik ki, akkor majd a szülés napján kapsz antibiotikumot injekció formájában. remélem tudtam segíteni
2010. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen viszket,de nem ugy hogy szétvakarom,és olyan csipö érzés is társul hozzá ugy belülröl....a védönövel beszéltem és neki elmondtam hogy nagyon kevés sárgás folyás és ö is azt mondta amit tegnap az orvos hogy semmit nem lehet tenni 12hétig.....most mit tegyek????a babámnak nem lesz baja?
2010. jún. 18. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kaptam kúpot az első harmadban is, pedig lelkiismeretes orvosom van, azt mondta a betegség többet árt!

Semmi baja nem lett a babának!

2010. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát egyre elkeseritöbb mit tegyek?????nekem ezt mondták.......
2010. jún. 18. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
én a helyedben vennék gomba elleni kúpot. Egy egészséges magzat ettől nem mehet el. Én is voltam a terhességek alatt többször is gombás, és kezelt a dokim. Nem lett semmi bajuk a gyerekeknek. Sajnos ez hormonális, még 4szer is előfordulhat terhesség alatt. Vegyél Canesten combit, recept nélkül. Ha nem javul akkor nem gomba volt. De ilyen a világon nincs hogy nem vesz le kenetet sem. Szerintem már most válts orvost. nem szenvedhetsz még 6 hétig. A gomba elszaporodik.
2010. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én elmennék másik orvoshoz.Most komolyan, 6 hétig ne legyél kezelve? az sztem többet árt mintha kapnál rá kúpot.Ha van viszketés is akkor menj el mielőbb másik orvoshoz, mert akkor az lehet gomba is.nekem volt baktériumos és ott csak a erős folyás volt.A viszketés baromira kellemetlen tud lenni, ezt tudja mindenki, főleg ha nem tudod megállni aztán még jobban elfertőződsz, és idegileg sem túl jó, h azon kell agyalj, h viszket meg kellemetlen.A terhesség alatt jobban előjönnek ezek a dolgok és szerintem, kapnak rá kúpot a kismamák.Csak menj el másik dokihoz, és ne is szólj, h voltál már másnál, az a legegyszerűbb!A legjobb lenne ha vennének kenetet, mert az 100% kimutatja mit kell kezelni.

jobbulást

11hkm

2010. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
sziasztok!voltam orvosnál,hát +nyugodtam,azt mondta hogy valoban 12.hétig nem lehet semmit tenni mert azzal elmehet a baba,de vett kenetet és jövöhéten kell visszamennem...hát ég meg a föld volt a két orvos.....akinél most voltam +bizom mert többen is ajánlották,és kb 30éve praktizál!!!+nyugtatot azt mondta a babámnak ettöl baja nem lesz mert zárt a méhszáj..de mindenesetre felháborito hogy még kenetet se vettek tegnap és szinte rám háritotta a felelöséget az orvos...és hozzáteszem hogy ma is szakrendelésen voltam csak másik városban...
2010. jún. 18. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:
na, látod, mondtuk mi ((:, ügyes vagy. Rámenősnek kell lenni. És ha kiderül hogy gomba, akkor mi lesz? nem kezel ő sem? azért az fura hogy egyik doki mer kezelni, a másik meg nem. És egy 3 cm-es kúptól, ami 3 perc alatt elolvad, miért menne el a baba? senki nem tolja mélyre, nyílván. Ő mondta hogy zárt a méhszáj, akkor ez sem tud bemenni a babáig. Meg akkor kézzel se vizsgálják az embert az első 12 hétben, nem?
2010. jún. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!