Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki nem fejlődik a...

Úgy néz ki nem fejlődik a babám,6 hetes vagyok. Ez a múlt héten derült ki. Tegnap elkezdtem vérezni, de nem durván, éjszaka görcsöltem is. Ma már kevés vér kevés görcs. Azért még elképzelhető, hogy magától elmegy a babám?

Figyelt kérdés
Csak, mert a dokim azt mondta ne menjek sehová, szerinte várjunk még, hátha.
2010. jún. 18. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

1. Honnan tudja, hogy nem fejlődik? 6 hetesen még akármi lehet! Van akinek ilyenkor még szívhang sincs, ezt korai megállapítani, hogy nem fejlődik, szerintem.


2. Ha vérzel, mire vár az orvos? Hogy elmenjen magától a baba? Nem kellene neki segíteni gyógyszeresen?


Nem tudom, mit mondjak, mert csúnyát nem akarok,de keress másik orvost!

2010. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálom. nem tudom mit kell ilyenkor tenni. de ha egy magzat el akar menni, azt el kell engedni. Ez biztos nem véletlenül történik, nem lenne egészséges. Nagyon sajnálom tényleg
2010. jún. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen idős terhességet nem tartanak meg gyógyszeresen!!Max csak magnéziumot adnak a görcsök ellen!!:( Tapasztalat!!
2010. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg a doki tanácsát hátha.

Igazából nem tudnak mit tenni. Most, hogy kialakulnak növekedésnek indulnak a dolgok sok minden közbe szólhat.

Az élet szelektál, de talán jobb is így. Nehéz ilyenkor, de inkább egy korai vetélés mint egy fogyatékos gyermek. Sajnos 2x vetéltem magam is.

2010. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Miért ír ilyet az első válaszoló, hogy válts orvost, amikor azt se tudja mit beszél? Csupa butaságot. Nem értem minek ír az ilyen...


Már bocs.


Sajnos az ilyen korai terhességre nem tudnak mit adni, nem létezik olyan gyógyszer, ami megtartaná a terhességet. (akkor nem lennének vetélések :S) Az utro, progeszteron pótlás csak akkor segítHET, ha sárgatest-elégtelenség okozta habituális vetélésről van szó.

És 6 hetesen is látszik, ha nem megfelelő méretű a petezsák, az alakja rendellenes, vagy nincs benne embrió. Szóval még akkor is nagyon sok mindenre tud következtetni a szakorvos, ha nincs szívhang.


A dokidnak teljesen igaza van, várj még pár napot, az lenne a legjobb, ha magától menne el a baba, és nem lenne beavatkozás. Nekem 9 hetes terhesség ment el magától, ami már viszonylag nagy, de nem kellett műteni. Egy napig volt csak erősebb a vérzés, utána nekem is enyhült. Mondjuk én, hogy fokozzák a méh tevékenységét (hogy ugye kilöki az elhalt terhességet) kaptam ergam cseppet.

Sajnálom egyébként, és egy kis bíztatásnak, azóta meg is született a vágyott baba, a vetélés utáni 3. hónapban fogant meg!

2010. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szorítok neked, sajnos nekem is volt ilyen tavaly nyáron, és elment a baba, de azóta már a 19 hétben vagyok.

Írd meg, hogy mi van veletek.

2010. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én legelső terhességem 5 hetesen ment el. A másodiknál szintén ötödik hétnél kezdtem vérezni, ugyanúgy, mint az előzőnél. Azt hittem, ennek is vége. Minden jel arra mutatott. Nagy erős, élénkpiros vérzés volt. Aztán másnap abbamaradt a vérzés, és az ügyeleten a doki szerint minden rendben volt. Múlt héten múlt 1 éves a kislányom. Szóval ne add fel, bármi történhet. A lényeg, hogy bízz, és próbálj sok pozitív energiát termelni. Nagyon fontos.
2010. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a nehezén túl vagyok. A gyenge görcsöket jóval erősebbek követték. Nem annyira régen pedig azt vettem észre, hogy valami csobbant a wc-ben. :( Nos, az valószínüleg a babám volt. Nagyon szörnyű érzés. Viszont erőt kell venni magamon, nem szabad belebetegedni. Ennek sanos valamiért így kellett lennie. Most abban bízok, hogy kiürültem teljesen és nem lesz műtét. Hétfőn megyek a dokihoz. Köszi mindenkinek, aki írt.
2010. jún. 18. 18:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom.
2010. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Nekem is volt egy ilyen, tavaly nyáron, de nem szabad feladni. most 19 hetes terhes vagyok, és kimondhatatlanul boldog! Nekem azt mondták, lehet azért ment el az a baba, mert beteg lett volna, jobb így. Jó egészséget a továbbiakban. Kitartás
2010. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!