Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27+2 hét keményedés normális?

27+2 hét keményedés normális?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem vagyok jól, sokszor keményedik be a hasam és sokszor vagyok annyira rosszul, hogy le kell ülnöm mert elkezdek szédülni, sípol a fülem, kiver a víz, és nem látok. A vérnyomásomra gyanakodtam de azt mérem naponta 3x és semmi nincs. Sétálni nem tudunk elmenni mert a kapuig sem tudok úgy elsétálni, hogy ne legyek rosszul. Eleget iszom és eszem voltam ügyeleten pár napja ott megnézte a méhszájam de mivel zárva haza küldött. Időpontom jövőhétre van az orvoshoz. Már egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez normális és így kell lennie. Eddig akit kérdeztem nem volt hasonló gondja. De már bevásárolni sem tudok elmenni mert 2x volt rá példa hogy ott lettem rosszul. Sokáig nem tudok állni sem, a házimunkát is csak 1 nap alatt tudom megcsinálni mert muszáj leülnöm. Anya azt hiszi, hogy ez csak hiszti és semmi bajom. Én tényleg próbálok mindent elintézni ettől függetlenűl minden kész van estére de már nem nagyon tudom kezelni a helyzetet. :( volt valaki hasonló helyzetben vagy ez tényleg teljesen normális? Még annyi, hogy a vasam volt alacsony a cukorterhelésen.
2018. júl. 11. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Mennyiszer és milyen hosszan keményedik a pocakod? Szedsz magnéziumot?

Nekem doki azt mondta, hogy napi 4 keményedés nem kellemes, de még normális.

Pihenj többet, ne akarj másoknak megfelelni! Most a baba egészsége a legfontosabb, nem pedig a családod véleménye.

Mindenki máshogy viseli a terhességet. Van akinek meg se kottyan, van aki szenved. Én is sokat vagyok rosszul, már kétszer elájultam az utca közepén. Terhesség előtt fitt voltam, sokat mozogtam, túráztam. Most már akkor is lihegek, ha fel kell lépcsőznöm a 3. emeletre, nemhogy egy hegymászástól. Ez egy ilyen állapot. Nehéz elfogadni, de muszáj. :)

2018. júl. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3-4x tuti, és 30-40 percig tart.

Szedek magnéziumot naponta 3x2 (ezt javasolták az ügyeleten) de semmivel nem jobb a helyzet. Remélem tényleg nincs baja a babának, bár azt kétlem amilyen bulikat szokott csapni :)

2018. júl. 11. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy csak pillanatokra keményedsz be.

Akkor viszont szigorú PIHENÉS!!! Ameddig nem javul a helyzet, én nem erőltetném a mindennapi dolgokat vagy csak amolyan nagyitempóban. :)

Vigyázz magadra!

2018. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És nem én pontoztalak le :/

2018. júl. 11. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez a vashianytol lehet!!! Szedules, faradsag, gyengeseg! Kisse verszegeny vagy valoszonuleg!nalam ugyanez volt. A doki irt fel vasat, de igazan nalam az etkezes segitett ( spenot, maj, cekla stb) probald ki hatha bejon amig nem mesz dokihoz.
2018. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20. héttől voltak rendszeres keményedéseim, 22. héttől el is kezdett nyílni a külső méhszáj.

nagy dózisú magnézium, 3x1 pipolphen volt az előirányzat. mondjuk utóbbiból nem vettem be délben, mert azért nem akartam az egész napot átaludni, de biztosította a pihenést, hogy kedvem se legyen mászkálni.


végül 39. héten magas vérnyomás miatt indították a szülést... szóval így is ki lehet húzni végig ;)

2018. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A cukrodat mérd meg ha rosszul vagy. Ismerek egy kismamát akit ugyanígy volt, megnézték a cukrát ami 25!!! volt. Beállították neki az inzulint és azóta jól van.
2018. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!