Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Szent István kórházban...

A Szent István kórházban elintézik a baba anyakönyvi kivonatát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két héttel szülés előtt tudtuk meg, hogy a tervekkel ellentétben nem a Dél-Pestiben, hanem az István kórházban vezeti majd le a dokim a szülésemet. (szerződésmódosítás miatt átment a másik kórházba).


Tegnap voltunk bent szülőszoba látogatáson az Istvánban, viszont nem nagyon értek rá velünk foglalkozni, így itthon jutott eszembe, hogy nem kérdeztem rá a baba irataira.


Távozáskor itt is megkapom a baba anyakönyvi kivonatát? És a TAJ-kártyát szintén elintézik, nekünk csak érte kell mennünk majd az OEP-hez, ahogy a Dél-Pesti kórházban csinálták volna?

(kispostáztatni nem akarjuk, mindenképpen személyesen mennénk érte, gyorsabb az ügyintézés).


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. jún. 19. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam tavaly márciusban úgy volt, hogy bejött a kórterembe egy nő és neki kellett odaadni a házasságit, ő ezzel elintézte a születési ak.-ot, lakcímkártyát és a megadott határidőre nekünk csak érte kellett menni a 9. kerületi önkormányzatba. A TAJ kártyát nálunk a férjem személyesen intézte. Bement egy igénylőlappal és azonnal meg is csinálták a kislányunk tb kártyáját.

2010. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Három hónapja szültem az Istvánban, az anyakönyvi kivonatot a szülés után 10 nappal (legkorábban) lehet átvenni a IX. ker. okmányirodában. Házassági anyakönyvi kivonatot, vagy apasági nyilatkozatot vigyél, az első válaszoló is írta, hogy a kórházban dolgozó hölgynek kell odaadni, ő intézi. A TAJ kártyát és a lakcímkártyát én megkaptam postán, nem kellett külön intéznem semmit.


Még egy tanács: a babának az Istvánba mindent binni kell, mert semmit nem adnak a peleknán és a köldökápoló szereken kívül! Vigyél a szülőszobára külön pakkot, ebbe rakd bele a babád első ruhácskáit is. Könnyű szülést és jó egészséget nektek!

2010. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Igen, tudom, hogy az Istvánban semmit sem adnak a babóknak, így rucikat sem, pont ma pakoltam be a ruhácskáit. Mindenből (rugi, body elsősorban) 5-5 darabot pakoltam be kezdésképpen, remélem elég lesz, ha nem, akkor az apuka hoz majd még plusszba be utólag.

2010. jún. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!