Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az igaz, hogy a szülésre kell...

Az igaz, hogy a szülésre kell magammal vinni egy három hónapnál nem régebbi házasségi anyakönyvi kivonatot, hogy biztosan az apa nevére kerüljön a baba?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem egyáltalán nem kértek házassági anaykönyvi kivonatot,de én is úgy hallottam,hogy kell.Én az eredetit vittem,és a férjem hazavitte szülés után.
2010. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi Nyíregyházán házasodtunk, és mivel ott is szültem nem kérték a házassági anyakönyvit.
2010. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is az eredetit vittem. (Bp)
2010. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát már semmi nincs kizárva. Eléggé meg variálták a rendszert. Tegnap a házon kívülben erről volt szó.De sajnos nem tudtam megnézni. És mi van azokkal akik nincsenek megesküdve meg nincs életársi papír sem.
2010. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint vinned kell, 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot. Az már nem biztos, hogy kérni is fogják, de elvileg kell. Én is jövöhéten megyek intézni.

Az utolsónak. Azoknak akik nincsenek összeházasodva apasági nyilatkozat kell. Amelyben apa elismeri, hogy ővé a gyerek, igy a nevére lehet íratni.

2010. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kórházat ahol szülni fogsz, mert elvileg ezt a jogszabályt már tavaly eltörölték. Van olyan önkormányzat ahol nem is adnak ki házassági anyakönyvi kivonatot baba születésére (mert baba születésére ingyen adják, egyébként fizetni kell érte). Bp-n a Bajcsy kórházba elfogadják az eredetit, nem kell másolatot kikérni.
2010. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia!Tőlem kérték a kivonatot de nem kellett, hogy 3 hónapnál ne legyen régebbi. Az eredetit adtam oda ami 3 éves.
2010. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A családjogi törvény simán házassági anyakönyvi kivonatot említ, szó sincs benne három hónapról, vagy másolatról.
2010. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20:45 vagyok októberben szültem.
2010. jan. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na, ez egy baromi nagy káosz. 1. gyerekemet 2 éve szültem, már akkor is mondták ezt, de nem foglalkoztam vele. Vittem az eredetit. 3 éves. Elfogadták.

Most meg azt mondja nekem a védőnő, hogy kapott egy körlevelet a helyi kórházból, hogy 3 hónapnál nem régebbi kell. Még fel is hívta őket, és állították, hogy akkor nem fogják az apa nevére anyakönyvezni. Felhívtam a magyarorszag.hu tudakozóját, ott 300 naposnál nem régebbit mondtak.

Tegnap voltan NST-n. Ott meg kint volt egy tájékoztató, Miszerint akik helyben esküdtek, nem is kell, mert anyakönyvvezető utána tud nézni az adatbázisban. Akik nem, azoknak 300 napnál nem régebbi kell. Székesfehérvár.

Egyébként én végülis kértem, biztos ami biztos. Ha baba anyakönyvvezéséhez kell, ingyen ki kell adniuk, és postán is elküldik. Szóval szerintem egy telefont megér.

2010. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!