Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt az elliptikus tréner...

Árt az elliptikus tréner használata terhesen?

Figyelt kérdés
Elég nagy túlsúlyom van,de a futást nem ajánlotta a védőnő. Viszont enni sem eszek sokat,és mégis már 6kg-t híztam,pedig csak 17hetes vagyok.
2018. júl. 30. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak épp annyira csinálod, amennyire jólesik, nem árt. A mozgás kell.
2018. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha 6 kgt híztál már akkor tuti többet eszel mint kéne. Elliptikus nem jó. Nagyon megdobja a pulzzst. Szobakerékpárt használj és tarts 160-180g ch diétát.
2018. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Lehet nem sokat eszel csak rosszul.

A 160grammos ch dieta jo

2018. júl. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Inkább séta és szigorú CH diéta. Beszélj mindenképpen dietetikussal, kérj a védőnőtől, háziorvostól elérhetőséget. Írj táplálkozási naplót, a "nem eszem sokat" elég szubjektív, egyrészt, másrészt ha rossz az összetétel, hiába kevés a mennyiség.
2018. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 30hetes terhességi koromig elliptikusoztam,semmi baj nem lett belőle.A doki sem tiltotta,mondjuk én előtte is elliptikusoztam elég sokat.Ha előtte nem mozogtál akkor a sétát ajánlanám inkább.Hozzá pedig 160gr ch diètát.
2018. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Az elliptikus tréner a hasizmokat is elég jól megdolgoztatja, így nem tudom mennyire ajánlott terhesen. Én a terhesség előtt rendszeresen kardióztam (fél óra elliptikus tréner, fél óra power walk), de nekem az orvosom nem javasolta, hogy továbbra is menjek, pedig semmi komplikációm nincs. Akkor pláne nem javasolnám ha eddig egyáltalán nem csináltad. Jobb lenne valami terhes torna vagy úszás (ha nem ellenjavalt, nekem példáúl tiltó listán van) vagy nagy séták. A terhesség alatti sportokra jobb mindig orvosi jóváhagyást kérni, de ha azelőtt nem sportoltál akkor ezután se fogják javasolni, hogy komolyabban sportolj.

Én is hajlamos vagyok a hízásra sajnos. Nekem bevált, hogy naponta többször eszem kevesebbet, keveset nassolok (én nem kívánom az édes dolgokat, úgyhogy ez nem nehéz) és este 7/8 után nem eszek sokat (ha éhes vagyok, akkor gyümölcs vagy pár szelet sajt). Plusz sok vizet iszom és kerülöm a kalóriát tartalmazó italokat.

2018. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!