Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi vitamint mindennap...

Terhességi vitamint mindennap szeditek a 12hét után is? Ha mindennap eszem nem lesz nagy a babám? Van aki egyáltalán nem eszi, hanem inkább gyümölcsöt eszik? Kiváltható változatos gyümölcs evéssel?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is a 12. hétig szedtem minden nap. (Femibiont.) Onnantól 2-3 naponta, ahogy eszembe jutott. Ma vagyok 30 hetes, reggel vettem be az utolsó szemet, és nem is veszek többet.
2010. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :) Hallottam már olyat, h nagy súlyú baba születik ezektől a vitaminoktól és én nem akarom, h ott bent nőjön meg 4kg-ra, hanem majd itt kint szedje össze magát. :)

Én a 16 hetemet taposom és a héten már két naponta vettem be, akkor most már megnyugodtam, h kárt nem csináltam. :)

Szép babavárást kívánok!

2010. jún. 19. 19:46
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem szedek vitamint nem is szedtem, nekem bőven elegendő az a vitamin amit mindennap beviszek zöldséggel gyümölccsel. Mellesleg minden eddigi eredményem tökéletes lett, így nem is volt okom a vitaminhoz fordulni, a baba nagyon szépen fejlődik, makk egészséges :) Azt viszont nem tudom, hogy van e összefüggés a vitamin és a nagy baba között :-) Az orvosom ajánlására viszont szedek MagneB6-ot keményedésre, de ezt is csak amikor szükséges :)

Boldog Babavárást!

24h km

2010. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Magne B6-ot én is alkalomszerűen szedem,nekem is a dokim ajánlotta. Köszönöm a válaszodat!
2010. jún. 19. 19:54
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia, azt hiszem én vagyok az ellenpélda!

Olyan sok helyen olvastam már ezt, hogy a vitamin szedéstől nagy babák születnek. Nem gondolom hogy ez így van, vagy csak kivétel vagyok? Nem tudom.

Az első fiam -10 évvel ezelőtt- 2700 gr-mal született, úgy hogy végig szedtem az Elevitet.

Most 23 hetes kismama vagyok, most Femibiont szedek minden nap. A babám nem nagyobb mint kellene, ami persze nem jelenti azt hogy nem indul be majd egyszer csak hirtelen...

Amúgy átlagos testalkatú vagyok, tehát nem hiszek ebben a "vitamintól nagy a baba" dologban. :)

Nagyon boldog babavárást kívánok!

2010. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én végig szedtem az Elevitet a terhesség és a szoptatás alatt is. Vashiányos és vérszegény is voltam a terhesség alatt, így emellett Neoferro Folgammát is kellett szednem. De a vitamint az orvosom tanácsára végig szedtem. A 40. héten született a babám 3140 grammal.
2010. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szia. én sem szedtem soha egy szemet sem. Tökéletes vérképeim vannak. amiket szedek: Magnerot, Calcium Sandoz. no meg sok sok zöldség mert a gyümitől ég a gyomrom...azaz napi egy almát héjastúl igyekszem megenni, plusz mostanában cseresznye :-)


a dokim javaslatára mindez, illetve ő sem vitaminpárti!


26 hetes km

2010. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Akkor tényleg nincs összefüggés a leírtak alapján... :)

2010. jún. 19. 21:50
 9/14 anonim ***** válasza:
végig elevit,még most is ,mert szopizunk,a babám napra pontosan 40.hét,3150gr.
2010. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első babámnál 12. hétig ettem elevietet, utána 2-3 naponta. Utolsó trimeszterben, pedig akkor amikro eszembe jutott, volt, hogy 1-2 hétig be sem vettem. A kisfiam 56 cm és 4260 g lett...(sima szüléssel)

Másodiknál nem ettem semmit sem, csak gyümölcsöztem.

Fiam 4530 g és 60 cm-mel jött a világra..Sima szüléssel, és még fájdalomcsillapítót sem kaptam

Ezek már csak a gének játéka. Én sosem fogok - be kell látom - aranyos kis "picurka" 3500 g körüli babákat szülni.

2010. jún. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!