Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
12 hetes UHn megállapították, hogy a méhlepényem fedi a méhszájat. Viszont a fogadott dokim aznap úgy engedett útnak, hogy minden rendben semmi gond. A legközelebbi terhesgondozáson a védőnőm világosított fel, hogy igenis ez baj és rengeteg tilalmat kaptam (újfent). Rengeteg mindent olvastam és sajnos nem segített, hogy akkor most mitévő is legyek. Láttam, hogy voltak olyan tapasztalatok hogy a kismama mindent ugyanúgy csinált mint azelőtt, de voltak olyanok is akiknek csak szigorú fekvés jutott. Azt viszont sehol sem találtam meg hogy például természetes vízben szabad ilyenkor fürdeni? A védőnőm például az ülőfürdőt nem ajánlja. Ennek mi az oka? Kire hallgassak?

2018. aug. 10. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ebben az esetben valóban vannak ilyen szigorítások. Se nemi élet, se fürdés se nehezebb dolgok emelgetése és minden más sem, amit a védőnő mondott. Ne ijedj meg, nagy valószínűséggel fel fog húzódni a méheddel együtt ahogy nőni kezd. Csak kevés esetben marad úgy, hogy fedi, ha mégis akkor sajnos nincs más teendő, mint végig vinni ezzel a kíméletes életmóddal! Nekem nem érte el, de közel volt nagyon 15 hétig, és a második genetikai vizsgálat során állapították meg, hogy hátsó fali lett, "elutazott" a növekedés során :-)


Vigyázz magatokra!

Bdog babavárást!


33 hkm

2018. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Azért tilt a védőnőd, mert túlbuzgó. A dokira kell hallgatni, sokkal jobban (kéne) ért hozzá. A méhlepény helyzete ÖNMAGÁBAN nem jelent semmit, több egyéb tényező kell hozzá, hogy veszélyeztetett legyél. Ha pecsételni kezdesz, vagy görcsölni, akkor van gond. De ne fessük az ördögöt a falra, nem lesz semmi bajod.
2018. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyilvános helyre mész fürdeni, könnyebben elkapsz kórokozókat. Én nem kockáztattam, nem fürödtem ilyen helyeken kismamaként. Bár a természetes víz jobb, mint egy strand. Oda pl. abszolút nem ajánlatos kismamaként menni.

Az ülőfürdő pedig azért sem jó, mert szintén megvan a fertőzésveszély, valamint a víz hőfoka sem mindegy, magasabb hőfokú víz alhasi vérbőséget okozhat, ami korai terhességnél vetélést, előrehaladott terhességnél koraszülést okozhat.

2018. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyit mondott a dokim, hogy szexszel óvatosak legyünk, valamint tapasztalhatok rózsaszínes folyást ami nem jelent bajt, ne ijedjek meg. Viszont vérzést is okozhat, ez esetben menjek kórházba. Más tilalom nem volt, én is neten olvasgattam, hogy ez milyen súlyos. Életvitelben semmit sem változtattam, ugyanúgy dolgozok, takarítok, stb.

Nekem egyébként a 13.héten látták, hogy a méhszájnál van, és ez volt a 20.héten is. Remélem tényleg feljebb megy majd idővel.

2018. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!