Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált teszttel milyen...

A kombinált teszttel milyen betegséget szűrnek ki?

Figyelt kérdés

Gondolom nem mindent, akkor mi van a többi betegséggel? A Down kornal súlyosabb nem is lehet?

Érdemes megcsináltatni? Ti milyet csinaltattatok?


2018. aug. 13. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált-tesztnél az anyai vérben, a terhességgel összefüggő plazmafehérjét (PAPP-A) és a human chorionic-gonadotropin szabad ß-egységet (free ß-hCG) vizsgálják, amelyeket a placenta termel. 3 betegséget néz, a Down-, Patau- és Edwards-szindrómát. Mi megcsináltattuk ezt, de éppen hogy alacsony kockázat jött ki, ezért megcsináltattuk a Nifty tesztet, ami teljesen negatív lett. A kombinált teszt hátránya, hogy az anyai hormonokat nézi, amit befolyásol az anya hormonrendszere. Nekem kiderült utólag, hogy a pajzsmirigyem teljesen fel volt borulva és valószínüleg ezért adott a kombinált teszt ilyen “rossz” eredményt. A Nifty teszt pedig a magzati DNS-t vizsgálja, ezért sokkal hatékonyabb, viszont az nagyon drága, de 74 (asszem) féle betegséget szűr.
2018. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előttem levő válaszolt a kérdéseid egy részére. Én kombinált tesztet csináltattam (uh+labor), de magas kockázat jött ki, így volt amnióm is (igazából 200.000 Ft lett volna a Nifty vagy a Prena, azt sajnos akkor nem tudtuk kifizetni hirtelenjében, ezek sima vértesztek, nem invazívak).
2018. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Szóval természetesen vannak ennél sokkal súlyosabb betegségek, de ezek a leggyakoribbak, ezért szűrik ezeket.
2018. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 Válaszoló szépen leírta.


Én csak annyival egészíteném ki, hogy rengeteg súlyosabb betegség létezik. Ne próbálj meg utána járni, mert tiszta stressz leszel. Én tanultam róluk annak idején. De szerencsére mostanra már nem sokra emlékszem én sem. Viszont nagyon sokat még mindig nem tudnak szűrni. Illetve ami nem kromoszóma rendellenesség, annak szűrésére nem létezik még megfelelő technikai háttér.

2018. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!