Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhesen normális...

12 hetes terhesen normális reggelente görcsölni és barnázni székelés miatt?

Figyelt kérdés

Mostanában reggelente arra kelek, hogy görcsöl a hasam. Tegnap nagyon görcsölt, be is barnáztam, de ahogy délelőtt sikerült eljutnom wc-re, megnyugodott, és a barnázás is elállt. Délben pihentem kicsit, megint görcsre keltem, megint kis barnázás, wc, újra nyugalom, semmi gond. Ma reggel szintén.

Nem tudom most azért görcsölök és barnázok mert nagydolgoznom kell, vagy azért kell mosdóba játnom, mert görcsölök.

10.héten bevéreztem, rá két napra barnáztam, de kaptam progeszteront, és dupla magnéziumot. Akkor minden rendbent találtak, azt mondták pihenni kell. Most állok a progeszteronról lassan lefele, és a magnéziumból is már csak fele annyit szedek. Holnap megyek orvoshoz, 12 hetes uh-ra.

Vajon nem okoz gondot ha megint dupla magnéziumot veszek be? Béres, 375 mg-ost szedek egyet. Vagy semmi értelme? Általában két naponta járok wc-re, mikor több mg-ot szedtem naponta sikerült, és nem görcsöltem ennyit. Lehet összefüggés vajon?


2018. aug. 14. 06:49
 1/2 anonim ***** válasza:
A magnézium biztos nem árt, viszont hasmenést okozhat. Felhívnám a nőgyógyászt, hogy jó ötlet e csökkenteni a progeszteront, ha vérzel (vagy az erőlködés miatt vagy éjszaka több gyűlik össze és azért látod csak reggel), lehet, csak egy héttel később kéne leépíteni.
2018. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem erölködök, szerencsére simán megy, minden gond nélkül. A progeszteront meg múlt hét szerdán kezdtem leépíteni, mert még injekciót is kaptam. Nem is volt tegnapig semmi baj.

Már arra is gondoltam, hogy véletlen egybeesés lenne, mert ilyenkor veszi át a méhlepény a progeszterontermelést, és lehet hogy a hormonális változás a barnázás oka?

2018. aug. 14. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!