Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel emeljem a vérnyomásom...

Mivel emeljem a vérnyomásom hogy ne ájuljak el lépten-nyomon?

Figyelt kérdés

A vérnyomásom 80/60. 10 hetes terhes vagyok. Felállok és elájulok ( 3szor volt rá példa, de szerencsére mindig volt itt vki velem) Magas is vagyok. Van egy gyerekem már, nem tehetem meg mellette, hogy feszt összeesek. Orvos szerint kávézzak sokat, de nem bírom a szagát se az ízét se.

Iszonyúan zavar és nagyon félek is, hogy egyszer akkor történik meg, ha egyedül vagyok.



2018. aug. 15. 15:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehagytam, hogy iszok is rendesen ! minimum 2-2.5 l /nap...
2018. aug. 15. 15:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg akkor a teát,hiszen annak is van koffein tartalma és hátha jót tesz a vernyomasodnak
2018. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vajon abból mennyit kéne meginni hogy hasson? Így is egyfolytában a wcre járok .
2018. aug. 15. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy erős fekete teából 1-2 deci is van olyan erős, mint a kávé, esetleg igyál azt.
2018. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van a neten direkt keringésjavító kismamatorna. Nekem segített.
2018. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést!

Ugyanez.+ vérszegénység...Az első gyerekkel is ez volt. Igaz még 10 hetes nem vagyok, de én is nagyon félek. Főleg, hogy mi sokat vagyunk ketten. Nekem a kávé savat csinál nagyon.... nem tudom mi lenne hatásos 😓😢

2018. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

2 napja szültem, de a végéig ez volt. És az előző terhességemnél is...

Az elsőnél nem emlékszem.

Nem bíztatok senkit, és nem egészséges, tudom, de én ittam energiaitalt, napi 1-2 tejes kv-t (nem főzöttet, hanem cukormentes instantot, mert a főzöttet én se bírom), + csokit ettem, így általában olyan 99/67eket elértem.

2018. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyere hozzánk dolgozni. Garantáltan felmegy. Nekem az állandó alacsony vérnyomásomból már majdnem magasat csinált ez a feladatkör.

Viccet félretéve: sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni, pedig alapból én is alacsony vérnyomású vagyok. Túléltem valahogy mindhárom terhességemet, tény: ennyire nem volt alacsony és nem ájultam el, de ha 100/60 körül volt, az nálam már majdnem magasnak számított.

Figyelj talán arra, hogy nagyon lassan állj fel, de tégy ilyenkor hirtelen mozdulatot, talán kicsit segíthet.

2018. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi volt a vérnyomásom végig, mindkét terhesség alatt, de szerencsére nem ájultam el sosem. (Bár volt, hogy le kellett ülnöm ott ahol vagyok, pl. a járda szélére). Akárhány orvosnál voltam, mindenki csak széttárta a kezét, hogy igyak kávét. Nekem nem segített, a vérnyomásom alacsony maradt, de a pulzusomat nagyon megemelte, amitől csak rosszabbul lettem.
2018. aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!