Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért magas a vérnyomásom?...

Miért magas a vérnyomásom? Fehérje negatív, vizesedni csak terhelésre vizesedem. Nem tudom mitévő legyek!

Figyelt kérdés

Reggel 3 dopegyt és 1 cordaflex

Délben 2 dopegyt

Este 3 dopegyt és 1 cordaflex, ezek ellenére este felé mindig magasabb vérnyomást mérek, reggelente jó.

Ma voltam íratni a dokinál gyógyszert a vérnyomásom is megmérte (155/100) volt. Holnap után befekszem a klinikára, biztosan bent fognak már végig tartani, ezért holnap még a hiányzó elemeket sűrgősen megvesszük.

Nem értem az egész helyzetet, mennyire törvényszerű, hogy ennyi gyógyszer mellett fokozatosan emelkedik (ingadozik) a vérnyomásom? Toxémia ugye egyelörre kizárva, de nem igazán merek már ezekkel az értékekkel itthon maradni.

Más is volt ilyen helyzetben? Mi lett a vége?


2018. jan. 2. 17:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló problémám volt, bár én csak dopegytet szedtem, hellp szindróma lett a vege.
2018. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Az orvost kellett volna megkérdezned, hogy ez miért van.

Nekem 36 hetesen jött elő a toxémia. Korábban volt rá utaló tünet, egyszer-kétszer mértek magasabb vérnyomást, illetve találtak fehérjét a vizeletemben, ez kb. a 26. hét körül volt, de utána magától rendeződött. Aztán 36 hetesen kórházba kerültem barnázás és görcsölés miatt. Akkor viszont folyamatosan magas volt a vérnyomásom és akkor is volt fehérje a vizeletemben. Bent tartottak. Közölték, hogy ha valami van, akkor indítják a szülést. Utána egyébként nem kúszott kiemelkedően magasra a gyógyszer mellett a vérnyomásom, bár egyszer-kétszer így is mértek magasabb értéket és fehérje sem volt állandó jelleggel a vizeletemben, sőt, a kórházban a bent töltött napok alatt egyáltalán nem volt. Aztán eljött a 38. hét. Egyik nap úgy éreztem, hogy nagyon fáj a fejem és majd kidüllednek a szemeim, elmentem a nővérkéhez vérnyomást méretni. Nagyon magas volt. Pár perc múlva megint megmérték, megint nagyon magas volt, így szólt az orvosnak és mentem szülni. Szerencsémre a szervezetem is érezte, hogy valami nincs rendben, ugyanis a szülőszoba felet szivárogni is kezdett a magzatvizem.

Szóval abban nem tudok segíteni, hogy miért magas még így is, viszont ha befekszel, akkor a kórházban jó helyen vagy, ha valami van, akkor azonnal be tudnak avatkozni.

2018. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Oh, ne! Hány hetes voltál, mikor kialakult? :( hány hétig tudtátok húzni ezzel a szar vérnyomás ingadozással? Egyéb tünet járt még a magas vérnyomással?
2018. jan. 2. 17:38
 4/27 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló, sajnos ilyen kérdésekre nem tudott a házi orvos választ adni, csupán annyit mondott, hogyha fontosak nekem a babáim, akkor feküdjek be a klinikára, mert ebből akár toxémia is lehet.

És igen, az lesz a leghelyesebb ha befekszek. Már csak 4-8 hét van hátra, valahogy majd ki birom oda bent.

2018. jan. 2. 17:41
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
28. héttől ingadozott a vérnyomásom,a legmagasabb 160/120 volt 1 hetet töltöttem kórházban, beállították a gyógyszert haza engedtek.33. héten 1 alkalommal vértem 155/100 vérnyomást az orvos megint befektetett és ez volt a szerencsénk mert ahogy befeküdtem 2 napra rá nagyon rosszul lettem, összeesett a vérkeringésem, hánytam, erős bordaív alatti fájdalmam volt azonnal megcsászároztak.Semmi más tünetem nem volt csak magas vérnyomás, amit fejfájás kisért meg a vége fele vizesedtem már.
2018. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
En a 33.heten kezdtem el szedni a dopegytet 2x1 felallasba. Ez fokozatosan felkuszott 4x2re es ugyanugy 150es vernyomasom volt. Bar nekem volt mar feherje a vizeletben es vizesedtem is. Aztan meg kaptam emelle 2x1 verapamilt, de ez se ert semmit. A betoltott 37.heten hetfoi napon tok jo vernyomasom volt meg utana is. Persze a dokim figyelt, heti 3x ctg...majd a 37.het 3.napjan a ctgn leesett ebresztesre a pici szivverese. Majd uj ctgt csinaltak es figyeltek h meh osszehuzodasra h reagal, de ott is leesett neki...10percen belul a mutoben voltam...surgossegi csaszar lett a vege....es egy 2050gos baba. Ez lett a magasvernyomasbol. Ahogy megjelent a magasvernyomas ugy a baba nem gyarapodott tovabb. Mar 3kg korul kellett volna lennie. Egeszseges, sot azt mondtak h 10napig tuti bent kell lenni, mert pici...erre 5nap mulva mehettunk, mert olyan jok voltak az ertekei es hizott is. Szerencsenk volt. Lehetett volna nagyobb baj is, de a doki ho dontest hozott.
2018. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi magasvérnyomás, a toxaemia és a HELLP-sy. oka sem teljesen tisztázott. Mindig vannak újabb és újabb elméletek, de hogy konkrétan mi okozza, nem tudni.

Ha ennyi gyógyszer mellett is 140 felett van a vérnyomásod, abszolút indokolt a befekvés. Fokozottan kell figyelni a magzatot (gyakoribb CTG, áramlás, terheléses vizsgálat), és ha bármi baj van, akkor nem szabad megvárni, míg mondjuk leválik a lepényed.

2018. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Jézusom!

Remélem akkor azért minden rendben ment, már amennyire lehetett és a babád is egészséges. Szörnyű, hogy mik vannak, remélem azért nekem nem lesz ilyesmi.

2018. jan. 2. 19:54
 9/27 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnállak téged is! :(

Az a lényeg, hogy végül is egészséges a babád. Viszont uh-n nem látták, hogy nem gyarapszik a pici?

Minden esetre tényleg a legjobb helyen leszek!

2018. jan. 2. 19:57
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
1. és 5. vagyok, 1470 grammal született, most már minden rendben van.Az orvos a 28. héttől mondta, hogy kicsi kicsi de nem foglalkozott vele, pedig már akkor amikor először befektetett elrendelhetett volna tömegnövelő infúziót a babának.
2018. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!