Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti bébitel vagy otthoni...

Bolti bébitel vagy otthoni főzés? Ti melyik mellett voksoltok és miért?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy én szívesebben készíteném el itthon a kislányom ételeit, viszont az az igazság, hogy fiatal anyuka vagyok, otthon főznöm sosem kellett ugyanis Édesanyám éveken át otthon volt velünk, mindig megfőzött, nem is nagyon akarta h én csináljam helyette. És most ott tartok, hogy bár magunknak megfőzök, szakácskönyvekből, internetről, anyától tanulok főzni most, a saját konyhámban de sajnos nem vagyok egy konyhatündér. :( Pedig nagyon igyekszem. Kisbabámnak a boltban veszem meg a bébiételt, de olyan sok rosszat hallottam már róla, hogy szívesebben főznék Neki itthon, csak félek, hogy mi van ha rosszul készítem el az ételét. Ti melyiket részesítitek előnyben? Aki otthon főzi meg a kisbabája ételeit az tudna nekem ajánlani jó babareceptes oldalakat, könyveket? Kislányom 7 hónapos, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Előre is köszönöm a segítséget!
2012. ápr. 25. 11:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Szia, én mindenképp az otthonira voksolok, volt egy kérdés, bemásolom a linket, itt leírják az anyukák ki-mit szokott csinálni a babájának, remélem hasznodra válik! :-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


35 hkm

2012. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

mindenképpen jobb, amit te készítesz! nem tudod elrontani, ha tisztán főzöl és ügyelsz arra, hogy megfőjön minden rendesen.

amitől jobb a házi készítésű:

-friss hozzávalókból készíted, 1-2 napon belül megeszi a baba (a bébiétel 1-2 éven belül fogyasztandó)

-amit nem kell, azt nem főzöd, így több benne a vitamin (gyümölcsök)

-tudsz 100% gyümölcstartalmú pürét kíszíteni,a boltik 40-60% táján vannak!

-csak olyan hozzávalókat raksz bele, amit biztosan ehet

-olyan arányban teszed a hozzávalókat, ahogy a legjobb (ahogy szereti, vagy ahogy segítesz pl.a szorulásán)

-a minőségi részét teszed bele (a gyárban biztosan nem vágják ki az ütődött lamadarabot, vagy fekete krumplirészt)

-a családi étellel együtt is kezdheted a főzést, aztán kiveszed a babáét, amikor fűszereznéd, így olcsóbb, gyorsabb

-jóval olcsóbb (1 alma, vagy 1 krumpli elég 1 étkezésre, üvegesben 200-300Ft lenne)

-főleg, hogy most jönnek a friss zöldségek, gyümölcsök, jobban megéri főzni (anyagilag és a vitamntartalmuk miatt is.)


én ez alapján adtam az ételeket:

babakaja.com


tesóm ebből főz:

[link]

2012. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Az otthonit nem tudod elrontani neki. A többségét vízben puhára főzöd, turmixolod és kész. Ízesíteni nem nagyon kell.
2012. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Én akármit főztem neki eddig nem ette meg soha, max húslevesből a zöldséget husival, szóval mi bébiételt veszünk, abból is a kecskeméti a kedvence...

Ez van nem tudok mit tenni, szerintem nem lehet annyira rossz hiszen meg kell felelnie mindenféle előírásnak , és ellenőrzéseken esik, át...

Persze ha főzök magunknak abból mindig próbálok adni neki is, mert persze amit mi eszünk az neki is jobban ízlik :-)


[link]

2012. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én mondhatom,hogy otthon vagyok a konyhában...de a babámnál elbizonytalanodtam...mindig aggódtam,hogy jó e,az összetevők aránya megfelelő e...stb.maradtam a bébiételek mellett,a mai napig 95%-ban azt eszik a kislányam,aki már 1 éves.

Most már bátrabban készitek neki én is de eddig nem! :S

Arról nem beszélve,de ezt lehet,hogy csak én gondolom igy...szeretem változatosan táplálni őt.ha mondjuk főzök neki nem túl gazdaságos mert mit csinálok egy fél cukkinivel,brokkolival stb...két napnál tovább nem adnék neki ugyanazt...én itt elvesztem :)

Mi ketten vagyunk itthon,apa külföldön dolgozik,nem főzök ,max.egy héten egyszer...igy szerintem nem is drágább ha üveges kaját veszek.

Mert mire megvásárolsz mindent,nem biztos,hogy kb 350 ft-ból megvan az ebédje...persze nem krumplistésztára gondolo,ami finom...és olcsó,de nem etethetem azzal és a hasonlóan olcsó társaival...inkább én eszek azt de neki megveszem...bizom abban,hogy tényleg ellenőrzött alapanyagokból áll!

Szóval én ezért döntöttem igy!

2012. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én az otthoni főzést részesítem előnyben, persze jó, ha van 2-3 üveg bébiétel tartalékban.

Elrontani biztos nem tudod a babaételeket, annyira egyszerűen elkészíthetők. Még fűszerezni sem kell.

Ezeken az oldalakon sok bébiétel receptet találsz:

[link]

[link] (oldalt kiválaszthatod, hogy hány hónapos kortól szeretnél receptet keresni)

[link]

[link]


Sok sikert, és bátran próbálgass, kísérletezz!

2012. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az otthoni, abban tudod, mi van !


Sajnos mi rászorultunk az üvegesekre is, de ott is válogatni kell, és olvasni a kisbetűs részeket. Kicsi lányom másfél éves koráig összesen 4 hónapot töltött kórházban, én anyaszállón laktam ott vele, ott nem tudtuk megoldani másképp :-(

2012. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

a nagylányom utálta az én főztöm,üvegest evett nagyrészt.


a kicsi meg csak az enyémet eszi,csak akkor kap üvegeset ha olyasmi amit magamnak nem főzők épp pl.ma zöldbabpüré pipvel másnap meg feltúrbózom neki almával krumplival.

vagy pl vettem sima borsópürét mert azzal nem fogok tökölni otthon és ahhoz teszem a sajátom krumpli,alma.



vagy legutóbb csak sima kukoricát vettem bekevertem amivel jónak láttam és mindjárt több lett meg változatosabb.

és nem olyan drága így.

zöldségpürét meg 1*csináltam sokat bele műanyag poharakba és csak előkapom-sütőtök fehét -sárga répa-cékla van így a fagyóban.

2012. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Mindig átolvasom a bébiételeken a szöveget, az utolsó betűig! :) De mégis én is azt érzem, hogy honnan tudjam mit raknak a bébiételbe? És bár igen, a zöldséget és a gyümölcsöt sem tudom, hogy honnan hozzák be, milyen körülmények között, de mégis tisztább lenne a lelkiismeretem ha én készíteném el az ételét. Egyébként ez anyagilag is gazdaságosabb lehetőség? Persze, az egészsége az első, ez csak szimpla kíváncsiság. Egyelőre még nem sok mindent evett. Sárgarépát, banánt, zöldborsópürét, sütőtököt, almát, őszibarackot. Uzsira gyümölcslevet szoktam neki adni, kecskemétiset.
2012. ápr. 25. 11:21
 10/29 anonim ***** válasza:
Én főztem, nem az összetétel meg ilyesmi miatt, hanem mert egyszerűen drágállom a bébiételeket. Persze ennek is megvolt a hátulütője, mert amikor mentünk valahova akkor is főznöm kellett, utálta a bébiételt. Pedig szerintem sokkal finomabb volt az üveges, mert én nem ízesítettem.
2012. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!