Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is nehezen viseli a...

Más is nehezen viseli a terhességet? Lesz ez jobb?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. Már az elmaradt mensim előtt kezdődtek a tünetek és azóta is tart. Reggel nagyon éhesen ébredek, de semmit sem kívánok, fáj a hasam. Nagyon fáradt vagyok, apró dolgok is le tudnak törni. Folyton aludnék, tegnap is el tudtam aludni ülve a buszon, éjszakákat simán át tudok aludni (eddig folyton ébren voltam), de másnap mégis fáradt vagyok. Gyakran émelygés jön rám. Bármin tudok sírni. Nagyon rossz, és úgy érzem egyre rosszabb. Ti is így élitek meg a terhességet? Vannak ugyan ezek a tüneteitek? Esetleg enyhíti valami?


Köszönöm előre is! :)


2018. aug. 24. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél más.Nekem a fáradtság egészen a terhesség végéig kitartott.Soha nem aludtam ebéd után , de amikor kismama voltam mindig le kellett, hogy dőljek.A sírás is megvolt. :) Ja meg néha az is idegesített hogy férjem lélegzik. :)Ez ilyen.Sajnos ezeket a tüneteket el kell viselni.A terhesség vége felé nekem pl. még állandóan gyomorsavam volt, levél számra ettem a Renniet.Ja meg be volt dugulva az orrom is folyamatosan.

Tudom most meg leszek lincselve de nekem émelygésre egy pohár hideg cola vagy gyömbér mindig bevált.

2018. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most vagyok negyedjére várandós. Elmúlik ez, vagy legalább sokat enyhül amiket írsz. Ha szerencsés vagy, lesz jópár klassz hónapod amikor MÉG nem fáj semmi , MÉG tudsz aludni, és energikus leszel.

Én 10 hetes leszek holnap, 3 hete világomról nem tudok, állandóan fáj a gyomrom, vagy émelygek vagy hányok is.

A gyerekek mellett mese közben bealszok (19 órakor).

Rettenetesen szédülök is mellé, kétszer megondolom, hogy ér e annyit egy szitu hogy hirtelen felpattanjak..:P

Vérnyomásom a béka..alatt.

3 eddigi terhességemből 2 nél volt ilyen rossz a helyzet, és a 12.hét után szerencsére nagyon sokat enyhült vagy teljesen megszűnt.

Mi enyhíti?

Én jeges citromos vizet kortyolgatok, jeget szopogatok, reggel gyorsan megeszek 2 szem korpovit kekszet (vagy édes keksz is jó ) vagy egy szelet pirítóst.

Az állandó alvásigényen nem segít semmi, aludni kell, amikor tudsz.

2018. aug. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Na igen, ezt pont nem írtam. Naponta szoktam inni pár pohár hideg colat, jobb tőle és a cukrom is le szokott esni, arra is jó.
2018. aug. 24. 07:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eleje nekem is ilyen. Második babámat várom, az első hetekben 0-24-ben nagyon erős hányinger, hányás, sav, odáig jutottam most már, hogy a sav miatt véreset hánytam, végig volt marva a torkom, alig tudtam nyelni. Ha ettem, az volt a baj, ha nem, még rosszabb volt. Esküdöztem, hogy soha többet :D

Hálistennek már vége, 19 hetes vagyok, pár hete már semmi bajom, csak fáradtabb vagyok, de ez a legkevesebb.

Ami neken segített, hideg kóla, savlekötő (Gaviscont lehet terhesen is, hetekig ettem), gyömbéres nyalóka, gyömbéres cukor, keksz, ropi. De teljesen csak az idő oldja meg.

2018. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az álmosság van, de a nagy miatt esélytelen, hpgy lefőljek. Ez nehéz. Sírok is mindenen, de az vicces, nem zavar, max a lányom néz rám furán miatta. 😄 Őszintén szólva, én imádok terhesnek lenni, és őszintén sajnálom azokat, akik ennyire rosszul élik meg eezt a csodálatos időszakot.
2018. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen jókat sosem aludtam csak mióta terhes vagyok :) Állandó èhsèg a kezdetektől megvan... Egyèbkènt teljesen jól elvagyok :)
2018. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen megértem a kérdésedet. Én is szerettem volna több örömet a terhességből(ezt a tünetek miatt értem). Persze a babát nagyon szeretnénk és várjuk.

Nagyon rosszul viselem én is. Már rosszul vagyok a fogantatás utáni héttől kezdve. Nekem az erős hányinger gyakorlatilag megállás nélkül van(szerencsére azonban nem sokszor hánytam) ezért nincs szinte étvágyam,állandóan gyenge és fáradt vagyok alig tudok felkelni. Fáj már a derekam és a lábam is,a fejem is sokat fáj. Begyulladt már kétszer az ínyem is,az is nagyon fáj,ha fennáll. A mellbimbóm miatt is sokszor sírni tudnék,annyira fáj már most,ha valami hozzáér,már aludni is csak úgy tudok,ha egy puha párnát aláteszek.A hasamban is gyakran olyan feszítő érzés van,mintha tele lenne a hólyagon. Az orrom is minden este el van már dugulva. Hajlamos vagyok egyébként is légúti gyulladásokra,most még gyakrabban fáj a torkom és a fülem is,most még gyengébb az immunrendszerem is.

Nem tudom el fog-e múlni,én is minden nap felteszem már magamban a kérdést,én is ki szoktam már borulni,mikor megvisel ez az állandó rosszullét.Sajnos én nem tudok vele mit csinálni,muszáj kibírni. Az más persze ha éppen beteg vagyok,azt muszáj kezelni.

Nekem most kezdődött a második trimeszter.

A lehető legjobbat kívánom neked és vigyázz magatokra!

2018. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!