Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az mitől függ, hogy valakinek...

Az mitől függ, hogy valakinek viszonylag kicsi, vagy nagy a pocakja?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy első terhesség esetén később kezd látszani. De ezenkívül?
2018. aug. 27. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Alkati kérdés, rajtam alig látszott, hogy terhes vagyok, örültem neki, mert nem lett striám, nem kellett nagy hasat cipelni és szinte azonnal visszament a hasam.
2018. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lesz később, de rajtam sem látszik. Most vagyok 23.hétben. Kicsit zavar, hogy mindenki ezzel csesztet. A csípőm szélesebb, talán ez is közrejátszhat.
2018. aug. 27. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez nem a pocakmérettől függ. Nekem hatalmas volt, 14 hetesen megkérezték a laborban, hogy cukorterhelés lesz-e, amikor a terhelésre mentem meg azt hitték, az utolsó, 36 hetes vérvételre várok. Ettől függetlenül már a kórházból a régi ruháimban jöttem haza és nincs striám egy darab sem. 😊


Egyébként hasizomtól, és a baba elhelyezkedésétől függ, de pici pocakból is születhet nagy baba és nagy hasból is jöhet pici.

2018. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A terhesség elején alkati kérdés. Később pedig nyilván a baba súlya, hossza is számít.

Nekem bár a csípőm széles, de a derekam nagyon vékony. A hasam így előrefelé kezdett nőni, domborodni. Én már 12 hetesen le sem tudtam volna tagadni, hogy terhes vagyok, sőt, amikor a 19 hetes uh-ra mentem, csodálkoztak, mivel azt hitték, hogy a 26 hetes uh-ra érkeztem. Mondjuk a fiam súlya a 33. hétre elérte azt a súlyt, amivel más a 40. héten a gyerekét megszüli.

Ha széles a csípőd, a derekad, akkor természetes, hogy neked "széltében" bőven elfér a baba, neked nem előre fog nőni, domborodni a hasad, hanem mivel van hely, így el fog oszlani szélességében is. Ezért is nem látszik annyira.

2018. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Genetika, alkati kérdés.. Persze egyazon embernél nem mindegy hogy 2,5 vagy 4,5 kg a gyerek


De más embernél lehet a 2,5 kg os gyerket váró kismamának nagyobb hasa, mint a 4,5 kg-os babát várónak.


Függ a baba méretén kívül:

Hastónus ( ez ugye már a 2. Terhességnél nem olyan feszes mint az elsőnél)

Méhlepény hol tapad

Csípő szélte

Hízás üteme, mennyisége

2018. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés. Nekem hátrahajló méhem van, fiatal koromban sportoltam, ezért nekem az első terhességem a 25. hétig szinte nem is látszott. Időre 3 kilós babám született, de már a kórházból lapos hassal jöttem ki. Volt ikerterhességem is, ekkor normál méretű hasam volt, amit senki nem nézett ikres hasnak. Ők ugyan 36 hétre születtek összesen 4,5 kilóval, de 2 hét után visszament a hasam eredeti helyzetébe, vagyis a régi ruháim rám jöttek újra. Striám nem lett egy darab sem, de ez a bőr rugalmasságától függ.
2018. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor több dolog is közrejátszhat.

A méhlepényem hátul van, és azt mondtam, hogy első terhesség illetve a csípőm széles, így ezért nem látszhat annyira. A derekam viszont keskeny nekem is.

A baba mérete átlagos.

2018. aug. 27. 12:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg ezer dologtól függ. Nekem pl nem volt túl nagy pocakom, tesómnak hatalmas volt. Mindkettőnknek fia lett. Annyi h nekem 3 kg val született a babám, sztem ez is közrejátszott. Nekem is gyorsan visszaállt a hasam. Most 2 év távlatából senki meg nem mondja h szültem. Ez genetika. Tesómnak is visszament a nagyobb pocak. Valakinek meg úgymarad...genetika főleg.
2018. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vekony, sportos alkat vagyok, a rendszeres sport miatt izomzatom is erosebb, bar nem kifejezetten fitness jellegu edzeseket csinaltam sohasem.

Nem lett nagy pocakom egyik babaval sem, 25 het elott csak az tudta egyertelmuen, akinek mondtuk. Most, a 3. babaval sincs nagy, a 30. hetben vagyok es nem kicsi a gyerek. Az idosebbeket is 4 kg koruli sullyal szultem, most is ilyesmire szamitunk.

A csipom nem szeles, sot, elso gyerek elott inkabb fius alkatom volt, a derekam is vekony, megsincs az, amit egy korabbi valaszolo irt, hogy elore no a pocakom emiatt hamar.

En inkabb azt tartom valoszinunek, hogy a hasizmom, izomzatom nem engedi eloreesni a hasamat. Egyebkent bent “tele” vagyok, a 30-as hetektol nagyon nehez, mert nincs helye a gyomromnak, alig birok enni, nem kapok levegot, a magzatmozgas kifejezetten fajdalmas.

Az orvos szerint epp azert, mert viszonylag kis hasban csak ugy fernek el a nagyobb babak, ha atrendeznek, nyomnak ezt-azt, helyet csinalnak.


Szerintem egyik sem jobb, mint a masik, vagyis lenyegtelem az egesz, mert nem valaszthato. A kicsinek es a nagynak is van elonye-hatranya. Teny, hogy pl en mizgekony vagyok vegig es konnyen regeneralodott a testem, hasam szulesek utan.

A baba meretevel egyertelmu osszefugges nincs, gyakorlatilag en szultem eddig a legjosszabb es legsulyosabb babakat a barati tarsasagban a legkisebb pocakokbol.

Tobb baratnom is mar 30 hetesen tulnotte az en 40 hetes hasamat es 3 kg koruli, 48-52 cm-es babakat szultek nagy pocakbol.

Nyilvan ez nem hivagalos statisztika, inkabb csak az, amit en lattam eddig.

2018. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Gyermekvédelmisek mondják sokszor, hogy az eltitkolt nem kívánt terhességek nagy része is olyan, hogy csak a legvégén kezd látszani, és még kövérnek se kell lenni ehhez. Mintha a magzat is rejtőzködne, ezt ultrahang-felvételek is tanúsítják (mármint hogy nem a méh húzódik összébb és hátrább igyekszik a baba). Nyilván általában gondozatlan terhességek ezek, tehát a magzat fejlődése is elmarad az átlagtól, esetenként nagyon. Sőt, van, hogy annyira koraszülött, hogy egy pillanatra se látszik a nő terhesnek, de legalábbis semmi egyértelmű, látható jele.
2018. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!