Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok olyan külső hangkártyát...

Tudtok olyan külső hangkártyát, ami: - sztereo inputtal rendelkezik - linux kompatibilis - kicsi - viszonylag olcsó?

Figyelt kérdés
Raspihez kéne, de a HAT-ek rendszerint drágák, én viszont szeretném (ha lehet) olcsón megúszni.
2018. márc. 14. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Vonalbemenet vagy mikrofonbemenet?


Mert például ezen reddit-szál végén:

[link]

az alábbi USB-s fejhallgató-kimenetes + mikrofon-bemenetes cuccot

[link]

sikerült üzembe helyeznie.


Az Adafruit a Cmedia CM108/CM109 chipkészletű hangkártyát javasolja:

[link]

kapható:

[link]

2018. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy sok kulonbseg lenne a mikrofon es a vonal bemenet kozott, max az erosites. a fontos, hogy sztereo legyen... a linkeket meg nem neztem meg, de holnap szakitok ra idot.
2018. márc. 14. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:

"nem hiszem, hogy sok kulonbseg lenne a mikrofon es a vonal bemenet kozott"

Azért van: egy mikrofonbemenetre (-60...-40 dBu) nem igazán köthető vonalkimenet (-10 dBv...4 dBu - adatok forrása), mert az tönkretenné; illetve egy vonalbemenetre nem érdemes mikrofonbemenetet kötni, mert az nem hajtja meg.

2018. márc. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* adatok forrása: Shure: [link]
2018. márc. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szóval ahogy gondoltam, az erősítés...


A kérdésem pedig kiegészíteném azzal, hogy ha meg tudom oldani, hogy mono inputon valahogy sztereo jelet küldjek be... Az Audiopy is csak egy tömbként kezeli a mono és sztereo jelet annyi különbséggel, hogy mono esetében M,M,M,M,... sztereonál L,R,L,R,L,R,L,R,... értékeket adja vissza. Szóval arra gondoltam, hogy valahogy ha megfelelő ütemben tudnám váltokatni a két csatornát...

2018. márc. 15. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"A kérdésem pedig kiegészíteném azzal, hogy ha meg tudom oldani, hogy mono inputon valahogy sztereo jelet küldjek be... "

Két lehetőség:

* felváltva küldöd be a jobb és a bal csatorna jelét, majd az RPi oldalán visszaalakítod

* ha a bemeneti jel sávkorlátozható - mondjuk egy beszélgetés - akkor egy mono jelre rárakhatod a két csatorna jelét egymás mellé


Kiegészíteném magam: a CM108 és a CM109 sajnos mono bemenetű - mint az a chipkészlet adatlapjain olvasható:

* [link]

* [link]


De a CM106 már sztereó bemenetes:

[link]

és az RPi is támogatja:

[link]

és relatíve olcsó:

[link]

2018. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszöntem!
2018. márc. 15. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!