Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Candidatol vérmérgezés?...

Candidatol vérmérgezés? Hallottatok már róla?

Figyelt kérdés
Szóval 31. hetes terhes vagyok. Fertőzést és candidat álapitottak meg a törletemből. Kaptam rá antibiotikumot es canesten kremet. Mar 5. napja szedem. Van folyasom, de feher, nem turos, es nem budos. Neha picit viszketek, de nem sulyos. Ma reggel eszre vettem, hogy sarga a nyelvlepedekem, nem valami szep. Attol felek, hogy ez a gomba szetterjed az egesz testembe es a veraramlatba kerul. Sok rosszat olvastam neten. Igaz lehet ez? Valaki segitsen, olyan ketsegbe vagyok esve...
2018. aug. 30. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Candida a nemi szerveken és az emésztőrendszerben is tud szaporodni, pláne, ha antibiotikumot is szedsz.

Vérmérgezést nem okoz.

2018. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A candida sajnos az egész szervezetben jelen lehet. Viszont ettől nem lesz vérmérgezésed. Viszont ki kell iktatnod az étkezésedből, vagy nagyon alacsonyra csökkentetni a cukrot, édes dolgokat, szénhidrátot, ugyanis ezek nagyon jól szaporodnak a szervezetedben, ha sok cukrot, szénhidrátos dolgot eszel.
2018. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig mindenhol irjak, hogy bejuthat a véráramlatba. :( Ezért is kérdeztem ra.. Mivel sárga a nyelvem, és néha vérzik az ínyem, attól félek ezzel bejut a véráramlatba
2018. aug. 30. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sárga a nyelved, meg vérzik az ínyed, akkor tetesd rendbe a szádat a fogorvosnál, mert simán lehet ínygyulladásod, ami miatt meg simán lehet lepedékes a nyelved is, meg vérezhet az ínyed.
2018. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyj ut a véráramba, ne legyél már paranoiás. Gombaszepszis csak és kizárólag nagyon durván legyengült immunrendszer esetén fordul elő, pl. ha valaki AIDS betegség végstádiumában van. Egészséges embernek soha a büdös életben nem lesz gombaszepszise. Nyugodjál meg szépen.
2018. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. A Candida okozhat szepszist de már olyan súlyos immunhiányos állapotú vagy több szervi elégtelenségben szenvedő betegeknél fordul elő, akik már amúgy is a halál küszöbén vannak. Nálad biztosan nincsen erről szó.
2018. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!