Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vérfertőzés a Biblia?

Vérfertőzés a Biblia?

Figyelt kérdés

Ateista hozzászólók válasza nem érdekel mert azt én is letudom írni hogy "nincs Isten"


Szóval ugye Ádám és Éva voltak az első emberek. Nekik született minimum 2 gyerekük(máshogy nem menne tovább a Biblia mert nem lenne több ember)és a 2 gyereknek is lett gyereke szóval értitek testvérek voltak és akkor Ádám és Éva unokája meg ükunokája stb. Értem én hogy van egy kis esély hogy nem lesz semmi de annyi alkalommal történt hogy ki kellett volna halnia az 'első' embereknek


Ehhez mit szól egy keresztény?



2018. ápr. 15. 14:57
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mert a Biblia szerint a vérfertőzés bűn
2018. ápr. 15. 14:59
 2/20 anonim válasza:
Istennek nem parancsol a vérfertőzés,fordítva, gondolom segített.
2018. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

"Vérfertőzés a Biblia?"

Nem, a Biblia nem vérfertőzés, hanem egy könyv. XD


Komolyra forditva a szót, én nem vagyok kreacionista, szóval nem szoktam ilyeneken gondolkodni, mivel nem értelmezem szó szerint a teremtéstörténetet. De majd ha jönnek a kreac. hívők biztos elmondják a saját álláspontjukat.

2018. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Szimbolikusan értelmezem Ádám és Éva történetét, szerintem is bűn a vérfertőzés. Talán nem túl meglepő, hogy Ádám héberről lefordítva annyit jelent, hogy ember, férfi, Éva jelentése pedig nagyjából életet adó, tehát anya.
2018. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

"Ehhez mit szól egy keresztény?"


Ez most lehet hogy egy egyház tanításával se egyezik, de attól még leírom:

A valóság és az igazság nem ugyanaz. Az első emberpár története valószínűleg nem valóság (és Isten és ember kapcsolatát tekintve lényegtelen hogy valóság-e) viszont igazság!

2018. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
Igen ám csak az a két gyerek Káin és Ábel volt vagyis két fiú. Nem értem miért akarunk egy mesében logikát keresni.
2018. ápr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen ám műveletlenkék, NEM csak az a két gyerek vót hanem Szét is vót - na meg sok asszonyállat. (na ilyenkor ne feledjétek műveletlenkék a nagy tudományotokat, miszerint "az ember is állat":D)

Aztán kérdező- ne közösülj a Bibliával - mert ha nem is vérfertőző, de ölég szerencsétlen az ügy. Inkább keress egy helyes, kedves csendes Évát.

2018. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Igen ám csak az a két gyerek Káin és Ábel volt vagyis két fiú. Nem értem miért akarunk egy mesében logikát keresni."


Segény Sét kimaradt, és megint egy ateista osztja itt az észt,elolvasd el FIGYELMESEN..


MÓZES 5,4-7

És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolczszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat. És lőn Ádám egész életének ideje kilenczszáz harmincz esztendő; és meghala. Éle pedig Séth száz öt esztendőt, és nemzé Énóst. És éle Séth, minekutánna Énóst nemzette, nyolczszáz hét esztendeig; és nemze fiakat és leányokat.

2018. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Már vagy 8-szor volt a kérdés. Nincs kedved visszaolvasni?


Amúgy 2-féle magyarázat született erre:

1: Ádámék tökéletesek voltak, ilyenkor nincs vérfertőzés. Nézz utána: a vérfertőzés CSAK akkor probléma, ha 2 ember génjeiben UGYANAZ a hiba van, ÉS ezt örökli a gyerekük is.


2: Ádámék nem az első emberpár voltak, csak az első KIVÁLASZTOTT emberpár. Rajtuk kívül már elég sok ember élt akkoriban. Erre mutat az is, hogy Káin a menekülésekor már népes falvakkal találkozott nagy távolságokban.


De ezeket már régen leírtuk.

2018. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 KZitus ***** válasza:
38%

Nem, a Biblia NEM vérfertőzés, csak az összes körülményeket ismernünk kell.

A Biblia valóban arra utal, hogy Káin az egyik leánytestvérét a 1Móz 4:17; 5:4szerint, vagy esetleg egy unokahúgát vette feleségül, Ábrám pedig a féltestvérét vette feleségül amiről a 1Móz 20:12ír. Később azonban a Mózes által közölt Törvény külön kitért arra, hogy az ilyen házasság tiltott. (Lánytestvéreddel ne legyen nemi kapcsolatod, akár apádnak a lányáról, akár anyádnak a lányáról van szó, akár ugyanabból a családból való, akár nem. Apádnak és a feleségének a lányával, vagyis apád utódjával ne legyen nemi kapcsolatod, mivel ő a testvéred. 3Móz 18:9, 11).

Ma sem megengedett a keresztények között. A közeli rokonok házassága esetén a leszármazottakban az átlagosnál nagyobb az ártalmas genetikai tényezők öröklődésének valószínűsége.


Miért volt megengedhető az emberiség történelmének kezdetén a testvérek közötti házasságkötés? Isten Ádámot és Évát tökéletesnek teremtette meg, és azt akarta, hogy tőlük származzon az egész emberiség =1Móz 1:28; 3:20. Nyilvánvaló tehát, hogy különösen az első nemzedékeken belül a közeli rokonoknak egymás között kellett házasodniuk. Még a bűn megnyilvánulása után is igen csekély volt az a veszély, hogy az első generációk gyermekeinél szembeszökő fogyatékosság forduljon elő, mivel az emberiség sokkal közelebb állt Ádám és Éva tökéletességéhez. Ezt bizonyítja az akkori emberek hosszú élettartama is.

1Mózes 5:3–8

Ádám 130 éves volt, amikor fia született, aki olyan volt, mint ő, és hasonlított rá, és Sétnek nevezte el. Sét születése után Ádám még 800 évet élt. Időközben születtek még fiai és lányai. Ádám összesen 930 évet élt, majd meghalt.

Sét 105 éves volt, amikor megszületett a fia, Énós. Énós születése után Sét még 807 évet élt. Időközben születtek még fiai és lányai. Sét összesen 912 évet élt, majd meghalt.

2018. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!