Mióma-terhesség?

Figyelt kérdés

Volt olyan,aki miómával hordta ki a terhességet/szült?

Mekkora volt a mióma és hol helyezkedett el?


2018. aug. 31. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én. A méhizomzatból kifelé nő. 4cm-es volt terhesség alatt. Most nem tudom. Elvileg zsugorodik utána.
2018. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet, hogy én.

Azért mondom, hogy lehet, mert fogalmam sincs, hogy mennyi idő alatt alakul ki mióma, vagy nekem mikor alakult ki.

A lényeg, hogy szülés után 2,5 hónappal volt egy műtétem, amit laparoszkóposan csináltak. Epeműtétről volt szó. Lett utána egy nagyobb fokú vérzésem. Mondták, hogy amiatt van, mert miómám van és ez okozta. Tehát ha 2,5 hónap alatt ki tud alakulni egy mióma, akkor lehet, hogy szülés után alakult ki, de ha ettől több idő kell, akkor valószínűleg már terhesség alatt is megvolt.

Egyébként semmi problémát nem okozott a terhesség, szülés alatt, ha megvolt már.

2018. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. Egy 6 és egy 4 centis volt terhesség elején, szülés után összementek valamennyire, gondot nem okozott.
2018. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A párom anyukája 2x vetélt mióma miatt, az egyik babucit már érezték is hogy mozog, mikor elveszítették. Azt mondták, hogy többé nem lehet babájuk miatta, aztán 2008ban megszületett a párom öcsikéje császárral. Nem riogatni akarlak, csak nagyon vigyázz magadra!
2018. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4- es, A párod anyukájának a terhessége óta gondolom eltelt 30 év, azóta azért fejlődött a tudomány.


Kérdező a mióma többféleképpen is elhelyezkedhet. A méh izomzata alatt, kifelé , befelé , egyáltalán nem mindegy , hogy hol van. Én 9 cm átmérőjű tehát egy nagyobb narancs nagyságú miómával teljesen problémamentesen hordtam ki a terhességet. Viszont nekem kifelé nőtt, azóta is ott van, aztmondják nem műtik mert kockázatos.

2018. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Terhesség elején derült ki hogy van egy 2cm-es kifelé növő, terhesség alatt nőtt 6cm-re, szülés utáni 6hetes kontrollon már 7x7es volt, fél éves volt a fiam mikor már meg kellett hogy műtsenek laparoszkóppal mert már alma nagyságú volt és ha tovább nő akkor csak nagy hasi műtéttel tudták volna kivenni, úgyhogy nem minden esetben igaz az hogy terhesség után zsugorodik. Szerencsere a terhesség alatt nem okozott problémát, se előtte,se utána, csak ott volt,és nőtt..
2018. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok, még annyi hogy a méh hátsó falán volt.
2018. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nekem a terhesség megállapításakor vette észre a doki, 25 mm volt akkor, a 4 héttel későbbi UH szerint nem nőtt. A dokim szerint nem lesz gond, főleg ha "megtartja jó szokását" és nem nől tovább. Egyébként a méh mellső falában van, közvetlenül a bellső méhszáj felett. Emiatt aggódok kicsit, de az orvos nem mondott rá semmit.

2018. aug. 31. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van kettő, a terhesség előtt 3, illetve 1cm-es voltak. Az orvos azt mondta, hogy a méretük miatt nem indokolt a mütét, nyugodtan vállaljunk babát. Amikor megállapította a terhességet (8.hét) 4 és 2 cm-esek voltak. De mondta, hogy ne aggódjak nem lesz baj. Őszintén megmondom, hogy azóta a nagy genetikai ultrahangokon mindig mondták, hogy vannak, és azt hiszem a nagyobb 6 cm-esre nőtt, de semmi gondot nem okoztak. Egy idő után már eszembe sem jutott, hogy vannak, most vagyok a 34. hétben.

Annyit tudok tanácsolni, hogy hallgass a dokidra, többféle mióma van, általában azzal van probléma, amelyik a méh ürege felé nő, de azzal sem minden esetben. Ha ő azt mondja, hogy ne aggódj, tényleg ne aggódj! A tiéd is pici, a baba hamar túlnövi.

2018. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is emiatt aggódom. Az orvosom annyit mondott, hogy szülésnél lehet probléma, de nem részletezte. Nem vagyok nyugodt, még csak 15 hetes vagyok.
2018. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!